top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

VIDEO Na chodníkoch neparkujte! Ako sa prejaví zmena v Starej Ľubovni?

Od začiatku októbra platí zákaz parkovania na chodníkoch. Upravená legislatíva vyvolá pár zmien, ktoré sa dotknú aj Starej Ľubovne.


V meste zasadla aj dopravná komisia a nie je vylúčené, že v najbližších dňoch začnú mestskí policajti rozdávať pokuty tým, ktorí na chodníkoch zaparkujú.


Šoféri urputne hľadajú voľné miesto

Do redakcie nám prišiel od anonymného čitateľa mail, v ktorom upozorňuje na to, že mesto nie je zrejme dostatočne na zmenu pripravené. „Ako občan len môžem dodať, že aj v súčasnosti sa mi zdá, že mestská polícia by mohla dôslednejšie riešiť zle zaparkovanie áut. Tie často parkujú na trávnikoch, ak parkujú na chodníkoch, nezostáva 1,5 m pre chodcov. Autá parkujú na cestíčkach pre chodcov a podobne. Príčinou nevhodného parkovania na sídliskách je, samozrejme, nedostatok parkovacích miest, ale aj neochota zaparkovať na voľnom mieste, ktoré nie je, takpovediac, priamo pod oknami bytu majiteľa,“ uvádza čitateľ, ktorý si želá ostať v anonymite. Upozorňuje aj na aplikáciu, ktorá by mohla na voľné parkovné miesto šoférov navigovať, aby nemuseli desiatky minút blúdiť po sídliskách.


Dobudovať chcú parkoviská

Parkovať je po novom zakázané všade na chodníkoch. Výnimku tvoria len vyznačené miesta. V Starej Ľubovni sú kritické parkoviská na Letnej ulici pri Hnedej Kocke (potravinách Fresh) a na Mierovej ulici, kde dochádza k parkovaniu na chodníkoch.

„Legislatíva je v tomto smere jednoznačná. Mesto sa na tieto veci pripravuje projekčne. Na Letnej ulici už máme pripravenú projektovú dokumentáciu a v prípade dostupných zdrojov pôjdeme do realizácie v najbližšom čase,“povedal prednosta Aleš Solár na margo chýbajúcich parkovacích miest. Ako dodal, na Mierovej ulici chce radnica ísť do spracovania projektovej dokumentácie aj s vytvorením väčšieho množstva parkovacích miest. Mestská aj štátna polícia budú priebežne upozorňovať vodičov, ale následne aj pokutovať.

Pripravila: Alena Dudláková

(Pozn.: Materiál bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 37, 11. októbra 2023)


Comentarios


bottom of page