top of page
  • Peter Rindoš

VIDEO Medailu z olympiády oslavovali aj naše deti!

Po zisku bronzu na olympiáde zavládla na Slovensku pravá hokejová eufória. Najmä deti začali vnímať hráčov ako svoje vzory, výnimkou nie sú ani začínajúci hokejisti zo Starej Ľubovne.


Kým deti v Starej Ľubovni a okolí mohli v minulosti ostatným podmienky až pred dvoma rokmi sa napokon dočkali krytého zimného štadióna. Významným bol aj vznik nového klubu Ľubovnianski rytieri, určeného najmä pre fungovanie mládeže. V jeho štruktúrach momentálne pôsobí osemdesiat nádejí.Tréner Turan: Deti potrebujú vzory

Zisku bronzových medailí Slovákov na olympiáde v Pekingu sa aj naše deti mimoriadne potešili. „Deti to pravdaže pozorne vnímajú. Každý reprezentant je pre malého hokejistu vzor. Čím väčší úspech sa dosiahne, tým je to lepšie. Každé dieťa potrebuje svoj vzor,“ povedal tréner Vladimír Turan z Popradu, ktorý zaúča talenty na štadióne v Starej Ľubovni.


Každý úspech dokáže namotivovať deti i rodičov. „Vždy, keď uspeje reprezentácia alebo klubové A-mužstvo, na hokej sa prihlási možno raz toľko detí. Verím, že olympijský úspech posunie náš hokej ďalej a že na niečo podobné nebudeme čakať ďalších desať rokov. Chlapci vedia, že bez drilu to nepôjde, pre tých našich je to iba začiatok, aby sa raz dostali, či už do Popradu alebo do Košíc, každý z nich má rovnakú šancu,“ poznamenal V. Turan.


ANKETA


Lukáš

„Hokej som pozeral, páčila sa mi tímová hra, a to, že sme získali bronz. Najviac sa mi páčil Slafkovský.“
Štefan

„Vstával som na budík o piatej ráno, nachystal si raňajky, veci do školy a pozeral hokej. Z hráčov sa mi páčil najviac Slafkovský.“


Oliver

„Mám rád hokej, od piatej rána som pozeral s ockom a bratom. Najviac sa mi páčil Slafkovský. Raz by som chcel byť aj ja v reprezentácii kapitánom.“
Lukáš

„Pozeral som aj zápasy skoro ráno. Naši si výborne nahrávali a dávali góly. Páčili sa mi Marek Hrivík, Slafkovský a Pospíšil.“

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 7 (23. február 2022)


Comments


bottom of page