top of page
  • Peter Rindoš

VIDEO K výhre florbalistov pomohol gólostroj Jakuba Romana

Florbalisti Starej Ľubovne zdolali svoju dvojičku v prvoligovej súťaži zo Spišskej Novej Vsi 8:3. Fyzicky náročný nedeľňajší zápas bol v réžii domácich, z ktorých najvýraznejšie zažiaril Jakub Roman. Autor polovice gólov svojho mužstva si musel odsedieť aj tri dvojminútové tresty.

Zápas síce začali lepšie domáci, keď viedli už 2:0, hosťom sa však podarilo vyrovnať a remízový stav držali až do polovice stretnutia. „V zápase sme chceli pochopiteľne uspieť a hoci v niektorých fázach vyznieval zápas rozhárane, tri body ostali doma, a tak môžeme byť spokojní,“ hodnotil po zápase jeden z domácich Falconov Jakub Roman.


SPOLUHRÁČI HO PODPICHOVALI

Krátko po polovici zápasu sa domácim hráčom darilo využívať šance, a tak skóre v ich prospech začalo utešene narastať. Jakub Roman zažil so štyrmi vsietenými gólmi na palubovke mimoriadne vydarený večer. „Niektoré strely sa podarili so šťastím, ale hlavne že padli do brány. Vďaka však patrí aj spoluhráčom, každopádne, som rád, že sa góly podarili,“ poznamenal k svojej efektivite, ktorú mu po zápase pripomínali aj spoluhráči s tým, že ho neminie mastnejší príspevok do spoločnej kasy.

Okrem gólov zaznamenal nedeľňajší hrdina sokolov aj tri dvojminútové tresty, čo u neho nebýva zvykom. V pomerne tvrdom zápase plnom fyzických súbojov, kde si súperi nič nedarovali, ho však rozhodca vykázal najmä pre bežné priestupky. „Bol to naozaj náročný boj a my sme im nechceli darovať nič zadarmo, takže to vyplynulo z hry. Je však možné, že sčasti som bol premotivovaný,“ priznal spokojný hráč Falcons.

Po 18 odohratých zápasoch súťaže sú Staroľubovňania v trinásťčlennej tabuľke na šiestom mieste, keď sa prehupli na 30-bodovú hranicu. Počas nasledujúceho víkendu sa predstavia u tabuľkovo nižšie postavených súperov, a to v Dolnom Kubíne a v Mútnom.


Foto: falcons

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách 8 (2. marec 2022)


Comments


bottom of page