top of page
  • Peter Rindoš

VIDEO Futbalový ťahák na východe pred 800 divákmi! Ľubovňa ukázala Lipanom, ako naložiť so šancami

Bez Erika Jendriška, zato s dvoma ďalšími posilami dokázali futbalisti Redfox Stará Ľubovňa pokoriť v 16. kole tretej ligy Východ silné Lipany 3:1. Zápas priamo na štadióne sledovalo rekordných osemsto divákov! Pre nával sa mnohí z nich dostali na tribúny až niekoľko minút po prvom rozhodcovskom hvizde.


Hoci na toto obdobie vládlo teplé počasie, tradičný futbalový adrenalín sa divákom dostáva pod kožu zvyčajne omnoho neskôr. Do areálu štadióna sa napriek tomuto faktu schádzali stovky fanúšikov, veľká časť z nich prichádzala z Lipian. Povzbudilo ich hlavne minulotýždňové vyradenie prvoligovej Skalice a postup medzi štyri najlepšie celky v Slovenskom pohári.


Tréner Lipian: Neboli sme slabší

Úvodný zápas odvetnej časti tretej ligy priniesol rovnakého víťaza i rovnaký výsledok, ako na začiatku súťaže. Na rozdiel od prvého zápasu boli Lipany tentoraz vyrovnanejším protivníkom. Najmä v úvodnej časti druhého polčasu dostávali domácich pod tlak, keď popri vyrovnávajúcom góle nepremenili penaltu a rozhodcovia im neuznali gól pre ofsajd. „Je pravda, že sme mali v nohách ťažký zápas so Skalicou a času na odpočinok nebolo veľa. Teší ma, že sme neboli slabším súperom, aj preto chcem pochváliť hráčov, že išli na doraz,“ bilancoval po zápase tréner hostí Štefan Mihalík, ktorý prevzal tím Lipian až po úvodných zápasoch sezóny.


Ťahúňmi Serečin i Piter Bučko

V prvom polčase dominovali na trávniku poctivé obrany oboch súperov. Viac nebezpečnejších situácií si vytvárali domáci. Medzi ich najaktívnejších hráčov vo finálnej i predfinálnej fáze patril Filip Serečin, ktorý po polhodine hry otvoril skóre stretnutia. V úvodných 15 minútach druhého polčasu siahali Lipany na obrat, napokon ho však nedokonali a tak Redfox pridávali na obrátkach. V 78. minúte rozhodca vylúčil po druhej žltej karte hosťujúceho Branislava Porembu a domáci sa okamžite presadili vďaka aktívnemu stopérovi Michalovi Piter Bučkovi. „Do druhého polčasu sme vstúpili akoby uspokojení, z našej strany išlo o hluchú fázu. Našťastie, vyhrali sme, takže sa tešíme,“ začal hodnotenie zápasu líder obrany, ktorý zaznamenal víťazný gól. „Pri štandardke som ostal vpredu, kde som po centri dostal sklepnutú loptu od Sama Segeďu. Rozhodol som sa vystreliť a som rád, že to padlo do brány.“


Prvý zápas, prvý gól

Kým hostia svoju šancu v druhom polčase nezužitkovali, Redfox súpera dorazili v početnej výhode. Podiel na tom mali striedajúci hráči, keď okrem asistujúceho Segeďu zaznamenal tretí, poisťovací zásah ďalší nováčik v tíme Marek Vasiľ. Pre čerstvú posilu zo Svidníka tak išlo o ukážkový vstup. „V prvom rade by som sa chcel poďakovať trénerovi za šancu. V prvom rade to však bol tímový výkon, ktorý nám dopomohol k víťazstvu,“ povedal ofenzívny hráč, ktorý priznal, že gól ho bude stáť aj príspevok do klubovej pokladnice.

Radosť z víťazstva mal pochopiteľne aj domáci tréner. Tešiť ho môže aj skutočnosť, že sa mu vydarili striedania. „V prvom rade chcem poďakovať fanúšikom za podporu, lebo víťazstvo je dielom všetkých, ktorí na ňom pracovali. Lipany to po náročnom pohárovom zápase nemali jednoduché, no po mentálnej stránke boli ich hráči veľmi dobre pripravení. Nás môže tešiť, že zápas zmenili naši náhradníci, keď sme sa predtým dostali do krízy,“ povedal Piotr Kapusta, podľa ktorého sa chcú v klube pozerať na súperov postupne. Tým najbližším pre Redfox bude domáci Vranov nad Topľou, ktorý mal v úvodnom kole voľno. Zápas odohrajú mužstvá v sobotu 9. marca od 14.30 hodiny.

(Pozn.: Materiál bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 9, 6. marca 2024)

Kommentare


bottom of page