top of page
  • Writer's pictureMgr. Miriama Sekelská

VIDEO Deti využili prázdninový deň na korčuľovanie

Školáci si uplynulý víkend predĺžili vďaka polročným prázdninám. Niektorí neváhali a využili voľný čas na korčuľovanie, ktoré bolo v piatok v dopoludňajších hodinách na zimnom štadióne bezplatné.

Deti základných a materských škôl v meste Stará Ľubovňa mohli voľný deň využiť na relax v podobe športu. Mesto si pre nich prichystalo bezplatné korčuľovanie. „Chceli sme pre deti pripraviť nejaký darček, prichystali sme teda korčuľovanie na štyri hodiny zadarmo. Určite v tom budeme pokračovať, pandémia nás trošku zavrela a ostali sme doma, takouto formou by sme chceli deti rozhýbať a častejšie ich pozývať na naše športoviská,“ povedal primátor mesta Ľuboš Tomko.


DETI AJ RODIČIA SI POCHVAĽOVALI

Mnohí voľný deň využili práve na takúto aktivitu na ľade, pre niektorých to bola nielen odmena za dobré vysvedčenie, ale aj dlho očakávaná zmena prostredia po karanténe. „Prišla som sa korčuľovať spolu s kamarátkami. Nie sme už v karanténe, konečne sme mohli ísť von, tak sme sa dohodli a sme tu,“ zreferovala školáčka Viktória, ktorú síce vysvedčenie potešilo, no známky by chcela mať nabudúce ešte o niečo lepšie.


Zrelaxovať pohybom prišli nielen deti, ale aj ich rodičia. „Boli sme sa tu korčuľovať aj včera, dcéru to veľmi baví. Potešilo nás, že dnes môžeme jazdiť zdarma,“ vyjadrila sa mama malej korčuliarky.

Nápad s dopoludňajším korčuľovaním sa pozdával mnohým, keďže sa na ľade v jednu chvíľu korčuľovalo aj viac ako 50 ľudí. „Prišli sme, lebo sú prázdniny a chceli sme si tento deň spestriť nejakým programom, táto akcia nám padla vhod. Je skvelé, že sa niečo zorganizovalo a ešte k tomu je to aj bezplatné. Iné športy sme zatiaľ nestihli, pretože sme boli cez zimné prázdniny dva týždne v karanténe,“ dodala jedna z návštevníčok.


Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č. 5 (9. február 2022)

Comments


bottom of page