top of page
Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Alena Dudláková

VIDEO Ľubovňa žila pohybom!

Mesto Stará Ľubovňa zorganizovalo 15. júna ďalší ročník akcie Ľubovňa v pohybe. Okrem dominantného behu ho sprevádzali aj súťaže vo volejbale, futbale a hokejbale.


Na sídlisku Západ to počas soboty žilo od skorého rána. Podujatie prilákalo všetky generácie obyvateľov. Len do Behu za zdravé mesto sa zapojilo 197 ľudí. Medzi sprievodnými aktivitami nechýbali kolektívne športy. „Tento rok sme prichystali aj veľkoplošnú obrazovku, aby si aj diváci vychutnali atmosféru. Ide o to, aby sme pritiahli rodičov aj starých rodičov, aby si s deťmi prišli zašportovať,“ povedal za organizátorov Štefan Joštiak.


FUTBALISTI CHCÚ VIAC POHYBU

Zapojiť sa mohol úplne každý športovec aj amatér, podmienkou bola chuť. Medzi volejbalistami sa zišlo sedem tímov, medzi futbalistami štyri. „Je výborné, že sa takéto akcie dejú, čím viac ich bude, tak to bude len pre deti lepšie, aby nesedeli pri mobiloch a počítačoch. Aj my, ako klub sa budeme snažiť, aby takýchto akcií bolo viac,“ povedal šéftréner Redfox FC Stará Ľubovňa Róbert Lukáč.

V hokejbale si prišlo zasúťažiť sedem tímov z okresu i okolia. Pre veľký záujem sa mohli prihlásiť len žiaci 4. až 6. ročníkov. „Máme tu ZŠ Za vodou, ZŠ Plavnica a aj hokejistov z klubu Ľubovnianski rytieri. Je to určite skvelé, že sa zorganizovala táto akcia, aby sme ukázali celému mestu, že športujeme, že sa hýbeme, a že máme veľmi aktívne deti vo všetkých športoch,“ uzavrel organizátor hokejbalového podujatia Michal Alexik.


(Pozn.: Materiál bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 24, 19. jún 2024)

Comentarios


bottom of page