top of page
  • Mário Veverka

V pláne oddychová zóna

Updated: Aug 6, 2020


vlcsnap-2019-05-07-14h48m04s785

Areál zdravia, ktorý si dnes pamätajú už len skôr narodení, možno vstane z mŕtvych. Radnica sa totiž rozhodla oprášiť ideu voľno-časových atrakcií, ktoré pri rieke Poprad existovali pred 30-timi rokmi. Prvým krokom k tomu bolo odkúpenie takmer 6-tich tisíc m2 za 87 870 €.

„Hoci momentálne vyzerá toto územie veľmi nevzhľadne, radi by sme si tam, ako hovorí aj územný plán, predstavili oddychovú zónu pre obyvateľov,“naznačil zámer primátor Starej Ľubovne Ľuboš Tomko. Ako na margo ceny dodal, hoci nejde o lacnú záležitosť,  plocha medzi cyklotrasou a poľnou cestou vyjde mesto len 15 €/m2. Pre porovnanie, priľahlú parcelu im majiteľ ponúkal viac než 2,5-krát drahšie


Mesto však v apríli nielen nakupovalo, ale i predávalo. Čo, to sa už dozviete v ĽN č. 18, ktoré sú v predajci do 13. mája.

Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 uverejňujeme na www.lms.sk, okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov. Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN. 

留言


bottom of page