top of page
  • Writer's pictureMgr. Miriama Sekelská

V novom rodinnom seriáli aj tvár zo Starej Ľubovne

Updated: Aug 11, 2020


dff6f3df-56f2-4c40-8169-fdf44473dc26

Verejno-právna televízia RTVS len nedávno odštartovala nový dvanásťdielny seriál Hniezdo. Témou sú čoraz viac rezonujúce problémy bezdetných manželstiev a adopcie.


Hneď v prvej časti, ktorá bola premiérovo odvysielaná 12. januára, sa objavila Klaudia Haščáková (na fotografii v strede) zo Starej Ľubovne. Pracuje ako sestra v Klinike pediatrie a neonatológie vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, kde sa točili zábery do seriálu. Jedna z hlavných úloh patrí novorodencovi a práve preto oslovili aj zdravotnú sestru.


Úplná náhoda „Asi pred pol rokom som normálne, ako vždy, prišla do nočnej služby. Zrazu za mnou prišiel niekto s režisérskeho tímu a opýtali sa ma, či by som bola ochotná zahrať pár scén s bábätkami,“ uviedla K. Haščáková. Najprv to odmietla, no neskôr za ňou prišiel režisér Braňo Mišík. „Pýtal sa ma, ako to prebieha, keď ide bábätko na adopciu alebo ho tu nechá nejaká mamička. Páčilo sa mi, aký ma k tomu prístup, s citom sa o všetko zaujímal, tak som napokon súhlasila,“ opísala K. Haščáková.


Natáčanie bolo pre ňu zaujímavou skúsenosťou, i keď ako sama povedala, robila len to, čo robí bežne v práci. V prvej časti sa objavila hneď v prvej minúte, keď mamička priniesla dieťa do “hniezda” a potom ešte raz, keď sa už na odložené bábätko prišli pozrieť potencionálni rodičia. „Scény sa točili pred pol rokom, tak som si to ani neuvedomovala. Ale čím bližšie sa to blížilo, tak som bola mierne nervózna, ako to asi bude v seriáli vyzerať,“ dodala K. Haščáková, ktorá bola nakoniec milo prekvapená a zrejme by sa ešte mala objaviť aj v ďalších častiach seriálu.


foto: RTVS


Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č.2/2020 (21. január)


Comments


bottom of page