top of page
  • Peter Rindoš

VIDEO V drese mládežníckej reprezentácie až štvorica odchovancov VKM!

Staroľubovniansky volejbal opätovne potvrdil svoju vysokú pozíciu medzi mládežou na Slovensku. Až trojica perspektívnych hráčov z kádra VKM sa dostala do záverečnej nominácie reprezentácie v kategórii do 17 rokov. V najcennejšom drese sa ocitla aj odchovankyňa.

Trojica Noel Brajerčík, Ondrej Malachovský a Maxim Troščák sa dostala do záverečnej nominácie Slovenska pre kvalifikáciu Majstrovstiev Európy v kategórii U17. Oproti iným súperom mali naši, aj pre minulé kovidové opatrenia najmenej skúseností i tréningov.


Zlomový zápas proti Chorvátom

Mladíci po absolvovaní reprezentačných zrazov v Trenčíne a v Púchove vycestovali začiatkom januára do slovinského Mariboru. V kvalifikácii o postup na Majstrovstvá Európy sa našim napokon podľa predstáv až tak nedarilo. Zlomový sa ukázal zápas o postup medzi najlepších proti Chorvátom, v ktorom našili podľahli 2:3, pričom v tajbrejku prehrali najtesnejším rozdielom. Aj v tomto zápase boli najviac bodujúcimi hráčmi naši odchovanci, Ondrej Malachovský a Noel Brajerčík. A hoci bol každým zápasom progres evidentný, napokon to spomedzi ôsmich účastníkov stačilo na konečnú siedmu priečku po záverečnom víťazstve nad Cyprom 3:1.


V reprezentácii aj Rebecca Hajasteková

Volejbalová verejnosť v Starej Ľubovni sa mohla potešiť aj účasťou svojej odchovankyne v drese reprezentácie dievčat do 17 rokov. V nej bola Rebecca Hajasteková podobne súčasťou družstva bojujúceho v kvalifikácii o Majstrovstvá Európy, ktorá sa konala v Púchove. O nepostupe našich do semifinále napokon rozhodla najtesnejšia prehra 2:3 proti Fínsku, dievčatá napokon skončili po výhre nad Cyprom siedme. Rebecca sa objavila v základnej zostave s číslom 14 na drese, pri jej mene treba zároveň spomenúť, že je na hosťovaní v tíme COP Nitra.


Čo povedali hráči...
Noel Brajerčík, smečiar
„Nominácia v reprezentácii znamenala pre mňa neskutočne veľa. Hneď, ako som začal hrať volejbal, bolo mojím snom reprezentovať Slovensko. Za všetko vďačím mojim trénerom a rodičom.
Turnaj v Slovinsku hodnotím pozitívne, aj keď sa nám nepodarilo postúpiť do ďalšieho kola kvalifikácie, keď sme po veľmi vyrovnanom zápase s Chorvátskom prehrali 3:2 . Na turnaji som získal veľa nových skúsenosti a videl, ako vyzerá volejbal mimo Slovenska.“

Ondrej Malachovský, smečiar
„Aj keď turnaj dopadol, ako dopadol a cieľ skončiť do 6. miesta a ísť do ďalšej kvalifikácie sme nesplnili, nemôžem ho ohodnotiť negatívne, či už aj po tímovej stránke, aj ako jednotlivca. Vzhľadom k tomu, koľko zrazov sme mali na prípravu oproti iným družstvám a že sme dokázali hrať bojovne a potrápiť aj krajiny, ktoré sú volejbalovo oveľa ďalej, tak sa nemáme za čo hanbiť, náš výkon šiel hore každým setom a postup nám odišiel skutočne iba o vlások, keď sme v tajbrejku stratili náskok 13:9 a Chorváti sa chopili šance a zdolali nás 15:17. Sme určite družstvo s veľkou perspektívou a toto bolo len naše prvé predstavenie v mládežníckom európskom volejbale. Zistili sme, kde sa nachádza konkurencia a môžeme ísť makať.“

Maxim Troščák, libero
„Som veľmi rád, že som bol nominovaný na tento turnaj. Bola to pre mňa obrovská skúsenosť, no škoda, že sme nepostúpili do ďalšej kvalifikácie. Na turnaj sme išli s cieľom postúpiť, čo sa nám napokon nepodarilo, ale aj napriek tomu som s turnajom vcelku spokojný, pretože sme bojovali a dali sme do toho všetko.“

Peter Rindoš, foto: brajo, svf/peter adamec

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 1 (11. január 2023)

Opmerkingen


bottom of page