top of page
Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Peter Rindoš

V šlágri kola vysoká výhra futbalistov

Staroľubovnianski futbalisti sú aj po šiestom kole Majstrovstiev regiónu IV. ligy Východ bez straty bodu. Na domácom trávniku zdolali v šlágri kola dovtedy druhé Ľubotice hladko 4:1, keď plný bodový zisk preklopili na svoju stranu v druhom polčase. O góly lídra tabuľky sa postarali štyria rôzni strelci.

Hráči MFK ADV odohrali v nedeľu už ôsmy súťažný zápas v priebehu necelého mesiaca, keďže do bilancie sa rátajú aj dva víťazné pohárové zápasy. „Aj preto som hrdý na chlapcov a celý tím, ako to všetko zvláda, pretože, podotýkam, stále ide o amatérsky šport,“ poznamenal v mediálnom výstupe pre svoj klub tréner Jozef Kukulský.


Súpera prevalcovali v druhom polčase

Úvod zápasu proti Ľuboticiam sa domácim vydaril. Okrem tlaku a hernej dominancie vyťažil náš zástupca ešte v prvej štvrťhodinke vedúci gól po zásahu Kristiána Tinátha. „Po vedení 1:0 sme trochu prestali hrať a súper nás za to zaslúžene potrestal. V druhom polčase sme však kvalitného súpera prevalcovali a zaslúžene vyhrali. Chlapci siahali na dno síl a ukázali kvalitu i silné morálno-vôľové vlastnosti. Vyhrali sme zaslúžene,“ poznamenal J. Kukulský, ktorému dokonale vyšli aj striedania v druhom polčase. Okrem Lukáša Tótha, ktorý sa objavil v základnej zostave, sa totiž strelecky darilo aj striedajúcim Erikovi Rabatinovi a po chorobe zotavovanému kanonierovi Filipovi Serečinovi.


VÝSLEDOK
MFK ADV Stará Ľubovňa – TJ Sokol Ľubotice 4:1 (1:1)
Góly domácich: Tináth, Tóth, Rabatin, Serečin. 
Zostava Starej Ľubovne: Švec – Vojtek (K), Rindoš, Tináth, Lapoš, Kis, Rabik, Horbaj, Perháč, Tóth, Rečičár. 
Náhradníci: Serečin, Rabatin, Barnáš, Varchola, Zamiška, Kormaník.

Do Raslavíc v pozícii favorita

V budúcom kole v sobotu sa Staroľubovňania predstavia na ihrisku dvanástych Raslavíc. Tie v doterajšom priebehu odohrali doma dva zápasy a v obidvoch remizovali. Aktuálna pozícia preto stavia do úlohy favorita Starú Ľubovňu. „Chlapci si po zápase trochu oddýchnu, keďže nás v týždni nečaká zápas a svedomito sa pripravia. Podstatné je, že máme túžbu víťaziť,“ povedal tréner J. Kukulský.

Ďalší dôležitý zápas na domácej pôde odohrajú naši 11. septembra proti Sabinovu.

Peter Rindoš, foto: mfk adv sl

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 32 (31. august 2022)

Comments


bottom of page