top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Výzva na vytvorenie rekordu! NAJVIAC JARMOČNÍKOV V KROJI NA JARMOKU

Ste milovníkom tradícií? Oblečte sa na XXIX. Ľubovniansky jarmok do kroja a buďte účastní udalosti s dobovým, ale i charitatívnym rozmerom.


Všetci milovníci ľudovej kultúry a dobrej zábavy! Nenechajte si ujsť jedinečnú výzvu Občianskeho združenia Kultúra so srdcom a Mesta Stará Ľubovňa za podpory Prešovského samosprávneho kraja a buďte účastní výnimočnej udalosti – vytvorenie ustanovujúceho rekordu NAJVIAC JARMOČNÍKOV V KROJI NA JARMOKU, ktorý bude mať aj charitatívny podtext!


My, všetci, ktorí sa vyberieme na XXIX. Ľubovniansky jarmok, môžeme prispieť k jeho vytvoreniu. Stačí sa obliecť do kroja alebo jeho časti a prísť do Starej Ľubovne 1. októbra na jarmok, kde sa uskutoční sčítanie a vyhodnotenie rekordu, počas ktorého nám do dobrej nálady zahrá a zaspieva Ľudová hudba Stana Baláža a Folklórny súbor Nadšenci.

Sčítanie prebehne v sobotu od 11.30 do 14.30 h pod dohľadom sčítacieho komisára. Rekord bude zapísaný v Slovenskej knihe rekordov. Navyše môžeme nielen prispieť k vytvoreniu rekordu a krásnej dobovej atmosfére, ale aj pomôcť niekomu, kto bojuje s nepriazňou osudu. ZA KAŽDÝ SČÍTANÝ KROJ (aj detský) ORGANIZÁTORI VENUJÚ 1 €️ RODINE ALEBO DIEŤAŤU SO ZDRAVOTNÝM HENDIKEPOM️. Poďme teda spoločne ukázať krásu krojov nášho regiónu i silu milovníkov tradícií! A zároveň pomáhať. Spojme sily a prispejeme aj k jedinečnej jarmočnej atmosfére, keď za dávnych čias boli jarmoky veľkými udalosťami a ľudia z okolia sa na jarmoky vyparádili do tých najkrajších sviatočných krojov.

VŠETKÝCH SRDEČNE POZÝVAME.


foto: FB - Občianske združenie Kultúra so srdcom

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 29 (10. august 2022)

Comments


bottom of page