top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN, ktoré je v predaji od 4. októbra

Updated: Jul 21, 2020

Ostatný Ľubovniansky jarmok umocnilo krásne počasie Po takmer štyroch dňoch hodovania, zábavy a stretnutí je 25. Ľubovniansky jarmok minulosťou. Spomínať na neho však budeme ešte dlho, a to ako na veľmi vydarený. Dopomohlo k tomu i nádherné, priam letné počasie. A aký bol jarmok v číslach? Dozviete sa ĽN č. 37. Nájdete v nich aj výhercov jarmočnej tomboly a retrospomienky na prvé jarmoky.  

Príbeh z pera Pavla Mišenka pokračuje Vráťte sa v príbehu historika Pavla Mišenka do čias, keď v Starej Ľubovni vládli remeselníci, kvitol obchod… a písal sa rok 1648. V Ľ č. 37 nájdete 2. časť príbehu o Jakubovi, synovi remenára v službách hradnej posádky. Príbeh je síce dotvorený autorovou fantáziou, vychádza však z reálneho prostredia a historických faktov. Je ako stvorený na večerné čítanie v chladných jesenných večeroch.


Na Mýtnej ulici majú chodník! Obyvatelia Mýtnej ulice a Podsadku sa po rokoch dočkali. Počas leta im pribudol nový chodník, aj keď zatiaľ len jeho 1. časť a ako nová je aj cesta smerom k Okresnému riaditeľstvu Hasičského a záchranného zboru. Asfaltový chodník s obrubníkmi, dlhý približne 240 m a široký 1,80 m, sa napája na lávku cez potok Pasterník, ktorá bola urobená vlani v rámci Rozvojového programu mesta (RPM) za 15 tisíc eur. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dvaja naši čitatelia pôjdu na Bryana Adamsa! ĽMS, s.r.o., ako dlhoročný mediálny partner mnohých kultúrnych a spoločenských podujatí tentoraz dala možnosť získať dvom súťažiacim hodnotné lístky na hviezdneho kanadského speváka Bryana Adamsa (ich cena sa pohybuje od 35 eur smerom hore). Stačilo pritom málo, vystrihovať kupóny z ĽN a odpovedať správne na otázky v ĽTV. Príležitosti bude ale viac. Tak sledujte aj súťaže s ĽMS!


V nemocnici kúpili nové CT za takmer 500 tisíc eur Ďalšia veľká prístrojová obmena sa udiala v Ľubovnianskej nemocnici. Do jej útrob dorazil nový CT prístroj za 490 tisíc eur. Vymenil tak pôvodný z roku 2007 a vo svojej značke ide o najvyššiu radu. 

Quo vadis staroľubovniansky futbal? Krízu v ľubovnianskom seniorskom futbale sa nepodarilo zažehnať ani pred začiatkom novej sezóny. Pred výborom Mestského futbalového klubu stojí veľká výzva – odraziť sa z patovej situácie smerom k postupnej konsolidácii tímu. Úloha to nebude jednoduchá, pretože problémov sa nakopilo neúrekom a ich riešenie si bude vyžadovať veľa času a trpezlivosti. O súčasnej situácii v klube sme sa pozhovárali s Patrikom Boďom, členom výboru futbalového klubu a poslancom mestského zastupiteľstva v Starej Ľubovni.


Viac sa dočítate v ĽN č. 37!

Comments


bottom of page