top of page
Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN, ktoré je v predaji od 18. októbra

Updated: Jul 21, 2020

Už nie telocvičňa, ale moderný športový stánok Ako „bezpečné, úsporné a moderné miesto“ charakterizovala v piatok riaditeľka ZŠ na Komenského ul. svoju telocvičňu. Kým však mohla vysloviť tieto slová, prešiel rok a preinvestovalo sa 136,3 tisíc €.  Podnetom, prečo sa v najväčšej mestskej „zéeške“ pustili do obnovy interiérovej športovej plochy, bolo, že prestala byť pre deti bezpečnou.

dsc_1249

Štrajk sa Ľubovni napokon nevyhne Zhruba 1600 pedagógov z viac než 200 škôl sa už podľa web sídla Iniciatívy slovenských učiteľov (ISU) zaregistrovalo do stupňovaného štrajku učiteľov. Ten síce Starú Ľubovňu spočiatku obchádzal, napokon sa jej však nevyhol. Siedmeho októbra sa totiž k štrajkujúcim pripojilo i Cirkevné gymnáziu sv. Mikuláša. Táto stredná škola sa pritom do štrajku zapojila aj v zime t.r. A jedným z dôvodov, že tak spravila opäť, je fakt, že situácia sa odvtedy prakticky nezmenila.


XXV. Ľubovniansky jarmok rozobratý na drobné Ako jeden z najslnečnejších, stánkovo najpočetnejších a tiež, čo sa príjmov týka, finančne najúspešnejších, sa do histórie zapíše XXV. Ľubovniansky jarmok. Jeho veľkým bonusom bolo priam letné počasie počas troch dní. S odstupom času sa naň z pohľadu organizátorov pozrel Miroslav Srnka z MsÚ. 

dsc_0649

Autobusy k a od vlakov Dobrá správa prichádza pre cestujúcich. Súkromný dopravca RegioJet nadviazal spoluprácu s troma autobusovými dopravcami na východnom Slovensku – SAD Humenné, SAD Prešov a Bus Karpaty v Starej Ľubovni. Štartujú spolu nový model spolupráce na nadväzných autobusových spojoch k a od vlakov RegioJet. Cestujúci tak budú cestovať na jeden cestovný lístok, ktorý bude platiť vo vlaku i v nadväznom autobusovom spoji.


Naši nestačili na vicemajstra Po hladkej prehre v Košiciach privítal VKM vlaňajšieho vicemajstra VK Mirad PU Prešov. Hosťujúci tím prišiel do Starej Ľubovne ako jednoznačný favorit, v zápase nedal domácemu tímu šancu, dominoval na palubovke a hladko zvíťazil 0:3.

dsc_0024

Opäť súťažíme! Bojujte o hodnotné vstupenky na Kandráčovcov! Stará Ľubovňa sa môže tešiť na koncert Kandráčovcov. Ľubovnianska mediálna spoločnosť v spolupráci s organizátorom ponúka do súťaže dva lístky na koncert, ktorý bude 15. novembra o 18.00 h v športovej hale. Sledujte videotext ĽTV a vystrihujte kupóny z ĽN. Prvý nájdete v novinách 25. októbra.


Viac sa dočítate v ĽN č. 39


Comments


bottom of page