top of page
Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 10, 2020

Poslanci otvorili citlivú tému Aj keď sa o potenciálnej zmene zriaďovateľa ZŠ Za vodou v Starej Ľubovni hovorí dlho, do programu mestského zastupiteľstva sa dostala prvýkrát. Uplynulý týždeň 9. novembra sa tak dostala na stôl MsZ aj táto téma, zásadný posun v nej však nenastal. Otvorila sa však citlivá téma racionalizácie školstva. Poslanci zhodne tvrdili, že mestské základné školstvo predstavuje vážny problém.


Vízia je, peniaze sa zháňajú Takto veľkolepo (na vizualizácii) by mala vyzerať známa pasáž na staroľubovnianskom námestí. Mesto už prevzalo projektovú dokumentáciu na stavebné povolenie k pasáži. Realizácia je plánovaná na budúci rok. Radnica sa usiluje na túto premenu získať financie aj z grantu Obnov si svoj dom. Ak by sa podarilo získať 45 tisíc eur, odľahčilo by to mestskú pokladnicu. Na takúto premenu neslávneho podchodu totiž treba poriadny balík financií.

Pasaz 2

Poznáme mená tých, ktorí dostanú mestské ceny Každoročne na sviatok patróna mesta, sv. Mikuláša tunajšia radnica udeľuje najprestížnejšie ceny – Cenu mesta a Cenu primátora. Po ostatnom zasadnutí poslancov je už jasné, kto ich dostane za rok 2017. Iba prezradíme, že o Cenách mesta rozhodovali poslanci v tajnom hlasovaní a budú udelené dve, jedna in memoriam. Cenu primátora, ktorá je v kompetencii prvého muža mesta, dostanú tentoraz piati občania mesta.


Sad zmenený na nepoznanie Už ako soľ potrebovali pílku i nožnice jablone v areáli ZŠ na Komenského ul. Ich nemé prianie sa však v októbri stalo skutočnosťou. Po ôsmich rokoch totiž do pralesa konárov zasiahli ľudia. Ako a čo všetko na stromoch previedli, sa dozviete v ĽN č. 41. Tiež vám ponúkame cez ústa odborníkov dobré rady pri úprave  stromov.

DSC_0444

Vianočná výzdoba prinesie zmenu Vianočná výzdoba bude v Starej Ľubovni bohatšia. Rozhodli o tom poslanci, ktorí na ňu z rozpočtu mesta vyčlenili 13 000 €. Zmena sa dotkne viacerých lokalít, bude premiestňovanie vianočných dominánt i úplné novinky.  Čítajte ĽN č. 41.

Gula

Viete, ako dopadla zbierka s Charitou? Možno ste sa vybrali v sobotu na nákup do supemarketu na sídlisku Západ v Starej Ľubovni a videli ste tam pracovníčky tunajšej Charity a pochopili ste, že ide o zbierku, a teda predovšetkým o dobrú vec. Ak ste prispeli, tak ste rozšírili kôpku potravín (na fotografii), ktoré sa budú v najbližších dňoch distribuovať k tým, ktorí to naozaj potrebujú.

DSC_0836

Štartuje rwm futsalová liga! Už túto sobotu sa v športovej hale rozohrá nový ročník rwm futsalovej ligy. Obhajobu titulu budú mať na svojich „halovkách“ hráči Hojdič café, cesta na vrchol však bude tento rok nielen dlhá, ale i tvrdá. Okrem nich si totiž na majstrovský pohár brúsi zuby ďalších desať tímov.


Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 41/2017. Nájdete ho v predajných miestach 14. novembra. Nezabudnite si ho kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca. Navyše, dostanete informácie hneď, články na toto webové sídlo ĽMS dávame totiž s oneskorením, a len malý výber, plus aktuálne fotogalérie z podujatí, resp. našich reportážnych výjazdov.  


Comments


bottom of page