top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 7, 2020

Päť tisíc eur pre nemocnicu i Dom sv. Anny Je predvianočný čas a v tomto období sme akosi náchylnejší pomáhať. Nie je to ale samozrejmé, že niekto vloží svoj čas, schopnosti a často i peniaze, aby pomohol iným. Napríklad tak, ako sa to pred zrakmi verejnosti udialo v Starej Ľubovni v pondelok 4. decembra, keď si z rúk Miroslava Vrábeľa z Umeleckej agentúry ČVIRO, prevzali šeky na 2 500 eur hneď dve organizácie, a to Ľubovnianska nemocnica,n.o., a Dom sv. Anny.

Cviro 1

Zbierka potravín: O 680 kíl viac ako vlani Presne päť dní – od 27. novembra do 1. decembra, sa dala v Starej Ľubovni vymeniť trvanlivá potravina za dobrý pocit v duši. A hoci počet dobročinných akcií stúpa priamo úmerne s blížiacim sa termínom Vianoc, KILO sa na nezáujem sťažovať nemohlo. A my sme si všimli aj veľmi zlatú skupinku malých detí, ktoré už vedia, že pomáhať slabším jednoducho treba.

KILO-2

Darovanie krvi môže aj včas odhaliť choroby Na Mestskom úrade v Starej Ľubovni sa v závere minulého týždňa stretli tí, ktorí sa rozhodli už po niekoľkýkrát pomôcť druhým. Z rúk prednostu Aleša Solára a predstaviteľov Slovenského červeného kríža si prevzali ocenenia za niekoľkonásobné darcovstvo krvi. Nie je to však len o ocenení.

Darovanie krvi 2

Nemci ponúkajú našim študentom prácu Predčasom sme vás informovali o tom, že študenti Strednej odbornej školy na Jarmočnej ulici v Starej Ľubovni by mohli svoje skúsenosti využiť v najväčšom zábavnom parku Nemecka. A od slov sa prešlo k skutkom. Zástupcovia EUROPA PARK-u totiž zavítali do školy, aby študentom  priblížili pracovné miesta, ktoré by mohli obsadiť.

nemci1

O týždeň čakajte vianočné, „tučné“ vydanie Milí čitatelia, záver roka sa blíži, a to je neklamný dôkaz , že sa blíži aj rozšírené vydanie Ľubovnianskych novín, posledné v roku 2017. Takže 19. decembra očakávajte rozšírené vydanie plné vianočného čítania, výnimočných materiálov… Prosto, ako vždy… Ak by ste v ňom chceli poďakovať trebárs klientom alebo zákazníkom v pohľadniciach, čas máte do konca tohto týždňa.


Diana dobyla Trnavu Vyvrcholením súťažného roku 2017 pre kadetov a juniorov na domácej scéne boli Majstrovstvá SR v karate. Zúčastnilo sa ich 389 pretekárov zo 63 klubov Slovenska, vrátane 9 pretekárov ŠKM Stará Ľubovňa, ktorí si postup vybojovali v Slovenskom pohári a Majstrovstvách Tatranskej únie karate.

D.Juráková

Mikulášsky darček pre volejbalistov V 15. kole volejbalovej extraligy privítal domáci VKM mladíkov z COP Trenčín. Ľubovňanov čakal na domácej palubovke dôležitý zápas, v kolónke víťazstiev im totiž stále svietila nula. Stredajší večer priniesol zaujímavý duel. Obom tímom ide o veľa, bojujú totiž o účasť v play-off a najmä domácim by ho prehra veľmi vzdialila. Pikoškou zápasu bol fakt, že v základnej zostave hosťujúceho tímu nastúpili dvaja odchovanci ľubovnianskeho volejbalu – Adrián Vančo a Ján Jendrejčák.

DSC_0030

Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 45/2017. Nájdete ho v predajných miestach 12. decembra. Nezabudnite si ho kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca. Navyše, dostanete informácie hneď, články na toto webové sídlo ĽMS dávame totiž s oneskorením, a len malý výber, plus aktuálne fotogalérie z podujatí, resp. našich reportážnych výjazdov. 


Comments


bottom of page