top of page
Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 7, 2020

Testovanie piatakov je podľa riaditeľov veľkým stresom „Testovanie nič nerieši a nič neukazuje. Nemôžeme porovnávať neporovnateľné, to znamená, že tak, ako sa nemôže miešať kapusta s čokoládou, tak sa nemôžu porovnávať výsledky rómskych škôl či žiakov s nerómskymi…“ – takýto názor, ako Ladislav Žilecký z Jakubian, majú na testovanie piatakov mnohí riaditelia ZŠ v okrese. Zaujímavé názory vám prinášame v ĽN č. 6.

Levocska DSC_0372

Mali sme najteplejší január za ostatných 35 rokov Január bol na väčšine Slovenska teplotne nadpriemerný. V záznamoch pozorovateľa SHMÚ Štefana Pekára, ktorý sa počasiu venuje už 35 rokov, nenájdeme taký údaj, ktorý by prekonal tohtoročné januárové štatistiky. Priemerná denná teplota sa v januári pohybovala na úrovni -0,1°C. Pre porovnanie, minuloročná priemerná denná teplota v januári bola mínus 8,5°C.

pocasie

Na jednej výstave až 13 našich umelcov Od abstrakcie k realizmu, od mladej po už zrelú seniorskú generáciu, od začínajúcich po, dá sa povedať, pomaly renomovaných výtvarníkov s chuťou experimentovať, a to až tak, že vznikne svetový unikát… – to všetko je Ľubovnianske spektrum 3, ktoré pod svoje krídla prichýlilo rekordný počet umelcov.

DSC_0969

Četnícke pamäti pokračujú príbehom o dramatickej rukovačke Rok 1923 bol pre Okresné veliteľstvo čs. četníctva v Starej Ľubovni bohatý na výnimočné udalosti a do jeho histórie sa nezapísal najlepšie. K viacerým dramatickým udalostiam sa pridal aj 1. október, keď bol četník zo stanice v Malom Lipníku donútený použiť svoju karabínu v Plavnici, proti agresívnym regrútom zo Šambrona.

mosonova_17

Nová súťaž sa pekne  rozbieha Milí čitatelia, sme radi, že reagujete na novú súťaž Spoznávame na fotografiách a nosíte k nám krásne snímky poznačené tou čarovnou retro-patinou. Veríme, že opäť budeme spoločne odkrývať našu históriu cez snímky, ktoré sú vo vašich rodinných albumoch. A spoznávať ľudí, ulice…  Fotografiou v ĽN č. 6 nás potešil Staroľubovňan Tibor Valčák, ktorý nám ponúkol hneď viac zaujímavých fotografií, a tak sa máte na čo tešiť.

valcak_2

 Úspech pod Pustým hradom V nedeľu 4. februára sa skupina staroľubovnianskych karatistov presunula na ďalší turnaj, tentoraz do Zvolena na 2. kolo pohára Stredoslovenského zväzu karate – Zvolen Cup 2018. Ten bol otvorenou súťažou pre všetky kluby, a tak na ňom štartovali pretekári nielen z celého Slovenska, ale aj z Čiech a Srbska.

NelaHolikova-2kata

Majstrovský titul pre Plavnicu V sobotu vyvrcholila v  športovej hale RWM futsalová liga. Hrali sa zápasy o umiestnenie, šlágrom programu však bolo, samozrejme, finále. Súboj o bronzovú medailu nemal jednoznačného favorita a priebeh zápasu to aj potvrdil. Aktívnejšie do zápasu vstúpil stále ešte úradujúci majster, už v 2. min. sa gólom Petra Foľvarského ujal vedenia. Ako to dopadlo? Všetko sa dozviete v ĽN č. 6.

DSC_0338

Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 6/2018. Nájdete ho v predajných miestach 13. februára. Nezabudnite si ho kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca. Navyše, dostanete informácie hneď, články na toto webové sídlo ĽMS dávame totiž s oneskorením, a len malý výber, plus aktuálne fotogalérie z podujatí, resp. našich reportážnych výjazdov. 


Commentaires


bottom of page