top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 7, 2020

Pozemky pod cestami môžete predať za 10 €/m2 Pozemky pod miestnymi komunikáciami bude Mesto Stará Ľubovňa vykupovať po novom za 10 eur za meter štvorcový. Rozhodli o tom mestskí poslanci na rokovaní mestského zastupiteľstva 22. februára. Podľa radnice ide o ústretový krok, keďže takéto pozemky sa v minulosti vykupovali aj po 3,50 eur za meter štvorcový.

DSC_0619

Neviditeľné priechody môžu byť nebezpečné pre chodcov Mesto Stará Ľubovňa má v správe niekoľko desiatok priechodov pre chodcov a ich údržbu zabezpečuje mestský podnik Verejnoprospešné služby. Viaceré z nich sú ale doslova neviditeľné aj napriek tomu, že každoročne dochádza k ich prestriekavaniu. A pri niektorých chýba aj značka upozorňujúca na priechod pre chodcov.

Priechod

Ako sa rozdelili mestské dotácie? Hoci desiaty bod o základnom školstve v programe mestského zastupiteľstva priťahoval 22. februára nepochybne najväčšiu pozornosť verejnosti, poslanci rokovali aj o iných dôležitých témach. Vrátane poskytnutia mestských dotácií. Komu presne a na čo sa ušli financie, nájdete v ĽN č. 10.


Objavy na hrade Plaveč Juhovýchodná  bašta na hrade Plaveč sa rozšírila aj o doteraz nepreskúmaný podzemný objekt v jej podzemí.  Potvrdili sa tak slová koordinátora hradu Martina Sárossyho, ktorý pred začatím obnovy v roku 2014 povedal, že hrad ukrýva veľa tajomstiev.

DSC_0024

Zo Starej Ľubovne do celého sveta Asociácia samaritánov Slovenskej republiky (ASSR) bude zasahovať v krízových oblastiach po celom svete s vlastným tímom a dokonca aj lietadlom. Postará sa o to medzinárodný projekt Euracare Flight and Shelter zložený z nemeckých, fínskych, maďarských, rakúskych a aj slovenských dobrovoľníkov.  Aj o tom sme sa porozprávali s dvoma členmi ASSR zo Starej Ľubovne.

DSC_3085

Najmladší veľmajster SR Nevídaný, úžasný, fenomenálny. Aj takéto prívlastky môže mať úspech, ktorý dosiahol šachista Christopher Repka. Je len otázkou času, kedy kongres Svetovej šachovej federácie FIDE oficiálne potvrdí, že najmladší šachový veľmajster Slovenska pochádza spod Ľubovnianskeho hradu.

cracovia-2017-runda9-26

Tomáš Drahovský pokoril slávny klub Kat Barcelony – aj takýto prívlastok dostal od svojich fanúšikov futsalista Tomáš Drahovský. 25-ročný Staroľubovňan totiž v Španielsku zažiaril ako supernova a v 23. kole La ligy dosiahol čosi neuveriteľné. V ĽN č. 10 sa dozviete o čo išlo a prinášame aj jeho bezprostredné pocity.

Drahovsky

Foto: archív ĽN


Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 10/2018. Nájdete ho v predajných miestach 13. marca. Nezabudnite si ho kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca. Navyše, dostanete informácie hneď, články na toto webové sídlo ĽMS dávame totiž s oneskorením, a len malý výber, plus aktuálne fotogalérie z podujatí, resp. našich reportážnych výjazdov. 


コメント


bottom of page