top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jun 29, 2020

XXVIII. Ľubovniansky jarmok je už minulosťou Až na vyše 3-hodinový sobotňajší dážď prialo 28. Ľubovnianskemu jarmoku aj počasie a opäť vylákalo do okresného mesta davy nielen miestnych návštevníkov. A tí, ktorí nemohli prísť, si jarmočný program mohli vychutnať prvýkrát cez vysielanie naživo na oficiálnych stránkach mesta a Ľubovnianskej mediálnej spoločnosti. Prinášame fotoreportáž.

DSC_0781

Od januára idú hore miestne dane Okrem zvýšenia poplatku za odpad na 24 € od januára 2020 sa musia obyvatelia mesta Stará Ľubovňa pripraviť aj na to, že hore pôjdu aj sadzby miestnych daní. A to v priemere o 15 percent. Súhlasili s tým aj poslanci.


Cena Mórica Beňovského Získal mimoriadne ocenenie! Zástupcu Ľubovnianskeho múzea a zároveň jeho riaditeľa Dalibora Mikulíka odmenili pamätnou medailou Mórica Beňovského. Udelilo mu ju združenie, ktoré sa historickej osobnosti a velikánovi slovenských a zároveň svetových dejín dlhodobo venuje.

Dalibor 1

Nemocnica potrebovala v lete mimoriadne veľa krvi Do jesene, ale len čo sa týka vyhodnotenia, sa prehupla Letná kvapka krvi vyhlásená Ľubovnianskou nemocnicou. Trvala tri mesiace (jún, júl a august) a jej 12. ročník opäť ukázal, že ľudí, ktorí chcú nezištne pomôcť, je stále dosť. Opäť bola pokorená 400-stovka darcov.

kvapka 2

Chudobnej rodine daroval auto Rozhodol sa pre nezištnú pomoc! Riaditeľke Agentúry domácej starostlivosti zo Starej Ľubovne prišla nečakaná ponuka. Ozval sa jej muž, ktorý chcel obdarovať sociálne slabšiu rodinu funkčným automobilom.


Deľba bodov s Demjatou V 11. kole IV. futbalovej ligy privítali futbalisti MFK Stará Ľubovňa na svojom štadióne mužstvo FK Demjata. Domáci chceli natiahnuť víťaznú sériu na päť zápasov, ale napokon sa to nepodarilo. Dokonca v polčase zásluhou dvoch úspešných zásahov Stanislava Šestáka prehrávali 1:2. Remízu zachraňoval v druhom polčase Róbert Lapoš.

DSC_0357

Volejbal je jeho srdcovka, teší sa na prácu profi trénera Od 1. júla je profesionálnym trénerom mládežníckych družstiev VKM Stará Ľubovňa a asistentom Rastislava Filípeka, trénera mládežníckej reprezentácie Slovenska. Marek Kseňák – najlepší tréner roka 2018.

DSC_0002

Foto: archív ĽN


Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 36/2019. Nájdete ho v predajných miestach 1. októbra.  Dostanete tak informácie hneď, články na toto webové sídlo ĽMS dávame totiž s oneskorením, a len malý výber, plus aktuálne fotogalérie z podujatí, resp. našich reportážnych výjazdov. 


Comentários


bottom of page