top of page
Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 7, 2020

Dom na núdzové bývanie sa musí zbúrať V lokalite na Ul. SNP má mesto päť domov určených na núdzové  bývanie. Jeden z nich sa musí zbúrať. Po 10-tich rokoch užívania je totálne zdevastovaný. Rodinnému domu č. 17, kde žili tri rodiny, už nepomôžu opravy. Ako sa vyjadril správca – firma Slobyterm, dom je zdevastovaný nezodpovedným užívaním a poškodzovaním zo strany nájomníkov.

DSC_0657

Rušenie tried i spájanie žiakov V ZŠ na Levočskej ul. i ZŠ Za vodou sa od septembra udejú zmeny. Žiadna z nich sa však neruší, ani nemení zriaďovateľa. Navyše, nejde pritom o dočasný stav, ale, ako potvrdil aj primátor mesta, o dlhodobú víziu, ku ktorej sa školstvo v Starej Ľubovni bude uberať nasledujúce roky.


ZUŠ J. Melkoviča sa môže tešiť – bude sa rekonštruovať Vo štvrtok 15. marca dorazila na radnicu v Starej Ľubovni výborná správa. A to v podobe rozhodnutia o schválení nenávratného finančného príspevku vo výške 240 421,75 € na rekonštrukciu Základnej umeleckej školy Jána Melkoviča.

ZUŠ

Posledný výkrik zimy? Víkendové mrazy boli podľa dlhoročného pozorovateľa počasia a spolupracovníka SHMÚ Štefana Pekára posledným razantnejším výkrikom zimy. Aj keď jar už klope na dvere, jej nástup bude postupný a oteplenie s dennými teplotami nad 10°C môžeme podľa predpovedí očakávať až koncom mesiaca.


Lomnička zvalcovala obce prírastkom: 100 detí Starej Ľubovni sa dlhodobo nedarí odlepiť od čísla 16 200 obyvateľov. Aj keď prírastky sa v posledných rokoch držia na čísle okolo 200 detí, čísla dole ťahajú nielen zomrelí, ale i odsťahovaní. Mnohí pritom neodchádzajú len do zahraničia, ale i do okolitých obcí. Pozreli sme sa aj na obecné štatistiky a dozvedeli sme sa naozaj zaujímavé údaje.  Čítajte ĽN č. 11.

DSC_0012

Majstrovský pohár pre Políciu V sobotu 10. marca vyvrcholila v  športovej hale okresná rwm volejbalová mix liga. Ako prví vybehli na palubovku porazení semifinalisti. Jednoznačným favoritom v boji o bronzovú priečku bolo skúsené družstvo Elektro Alica, ktoré obsadilo druhú priečku po základnej časti a malo ambíciu na pódiové umiestnenie. Viac priblížime v ostatnom vydaní ĽN.


DSC_0523

Foto: archív ĽN


Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 11/2018. Nájdete ho v predajných miestach 20. marca. Nezabudnite si ho kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca. Navyše, dostanete informácie hneď, články na toto webové sídlo ĽMS dávame totiž s oneskorením, a len malý výber, plus aktuálne fotogalérie z podujatí, resp. našich reportážnych výjazdov. 


Comments


bottom of page