top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 1, 2020

Vzácnu krstiteľnicu odvezli z kostola sv. Mikuláša Nie však natrvalo, ide sa reštaurovať. Je totiž najvyšší čas, kamenná krstiteľnica patrí k najhodnotnejším prvkom kostola sv. Mikuláša v Starej Ľubovni a zub času sa na nej už citeľne podpísal. Nebude to ale lacná záležitosť.

Sequence 04.00_00_56_15.Still001

Už stojí masívna oceľová konštrukcia zimného štadióna! Od dokončenia stavby zimného štadióna v Starej Ľubovni nie je ďaleko. Na mieste už zmontovali základy tribúny a pribudla aj obrovská železná konštrukcia. Investor a dodávatelia stavby hovoria o veľkom diele. K spokojnosti prispieva aj fakt, že pri doterajších prácach žiadne vážnejšie problémy nezaznamenali.

Zimny stadion 3

Prázdne pieskovisko musia deti i rodičia nateraz strpieť V letných dňoch sú detské pieskoviská priam oázou pre deti, ale hlavne rodičov, ktorí tak majú svoje ratolesti pod drobnohľadom a zároveň si môžu oddýchnuť na blízkych lavičkách pri pozorovaní hrajúcich sa detí. V medziblokovom priestore na Okružnej ulici to ale neplatí.


Majstri Slovenska! Naši volejbalisti ovládli súťaže veterán Stará Ľubovňa má majstrov Slovenska! V súťažiach mužov sa nimi oficiálne stali volejbaloví veteráni v kategórii nad 40 a nad 50 rokov. Oba tímy dominovali na turnajoch v Kežmarku. Tam sa počas minulej soboty súťažilo medzi ženami nad 35 rokov a mužmi v kategóriách nad 40, 50 a 60 rokov.

majstri (1)

 Hrá v Amerike hokej za Slovensko Aj keď sa narodila ďaleko za oceánom, jej životná cesta ju doviedla na Slovensko. Janka Hlinková je výborná športovkyňa, ktorej učaroval ľadový hokej. Vo svojom univerzitnom tíme v USA bola dokonca kapitánkou.

hokejistka

Ďalšia domáca prohra V 4. kole IV. futbalovej ligy privítal domáci MFK Stará Ľubovňa na svojom štadióne hostí zo Záhradného. Domáci začali túto sezónu nie najlepšie, v predchádzajúcom zápase vo Svite však získali dôležitý bod a doma chceli potvrdiť zlepšujúcu sa formu…

DSC_0040

Foto archív ĽN


Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 29/2019. Nájdete ho v predajných miestach 13. augusta.  Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca. Navyše, dostanete informácie hneď, články na toto webové sídlo ĽMS dávame totiž s oneskorením, a len malý výber, plus aktuálne fotogalérie z podujatí, resp. našich reportážnych výjazdov.  


Comments


bottom of page