top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 14, 2020


Veľa zaujímavého čítania na 22 stranách Posledné vydanie Ľubovnianskych novín roku 2016 je plné sviatočného čítania, nájdete v ňom nové zaujímavé historické články, ale aj mnohé iné o udalostiach ostatných dní, ktorých bolo na sklonku roku naozaj veľa. Športovci sa môžu tiež tešiť na osobitnú nádielku, na troch stranách si toho prečítajú naozaj dosť.  Nechýbajú tu vianočné posolstvá a poďakovania firiem i organizácií svojim klientom a priateľom. To všetko na 22 stranách.  

titulka-vianocna

Poplatok za odpad sa zvyšuje o 3,29 eur Je rozhodnuté! Poplatok za zber, vývoz a likvidáciu komunálneho odpadu sa v Starej Ľubovni po 9-tich rokoch zvyšuje. A to z pôvodných 14,96 eur na 18,25 eur. Tentoraz sa na tom zhodli všetci poslanci a uznali, že napriek nepopulárnemu kroku Mesto nemôže naďalej prehlbovať deficit, ktorý sa v ostatných rokoch vyšplhal na takmer 130 tisíc eur.


Ceny mesta sú rozdané! Najprestížnejšie Ceny mesta za rok 2016 sú už v rukách ich majiteľov. Chcete sa o nich dozvedieť viac? Ich charakteristiky i vyznania si môžete prečítať vo vianočnom vydaní ĽN. Venovali sme im dve strany.  

dsc_0719

Nie všetky deti môžu byť na Vianoce s rodičmi Nie každý má to šťastie byť počas Vianoc doma. Svoje o tom vedia v nemocnici pacienti i zamestnanci. Aj keď im najkrajšie sviatky v roku pripomínajú stromčekmi vyzdobené oddelenia, potrebe a zároveň ochote zachraňovať zdravie či dokonca život sa nevyhnú. 

nemocnica

Piekli oblátky s kliešťami z roku 1720 Ľubovnianske múzeum pripravilo pre svojich návštevníkov nedávno zaujímavú akciu. Vďaka vianočným tvorivým dielňam a prezentácii zvykov a tradícií sa preniesli do minulosti. Vyskúšať si pečenie tradičných oblátok v kliešťach, ktoré boli vyrobené v prvej polovici 18. storočia, tak to už je ozaj rarita! 

vianoce-pod-hradom1

Listy zo zahraničia od Kataríny Chapius Šutorovej Naša zahraničná dopisovateľka, rodáčka z Vyšných Ružbách nás opäť potešila novými mimoriadne cennými a zaujímavými informáciami, ktoré vypátrala vďaka Memoárom Márie Jozefy Zamoyskej, dcéry Andreja a Karolíny, prvých majiteľov hradu Ľubovňa z rodu Zamoyských. Sú to unikátne preklady, rozhodne si ich prečítajte.


Vincent Novák žije v Norimbergu svoj futbalový sen Futbal je nielen hra, ale i celoživotná láska. Toto tvrdenie však neplatí len pri hráčoch či fanúšikoch. Príklad neuveriteľnej oddanosti k najpopulárnejšiemu športu na svete sa totiž dá nájsť aj u asistenta mládežníckeho kouča v 1. FC Norimberg – Vincenta Nováka zo Starej Ľubovne. Nenechajte si ujsť zaujímavý rozhovor s týmto mladým mužom.

dsc08504

Zapasníci zbierali úspechy Účasťou na dvoch významných podujatiach, záverečnom 4. kole žiackej ligy skupiny východ a medzinárodnom turnaji – Memoriáli Mikuláša Athanasova v Košiciach, ukončili zápasníci Junošport clubu jesennú sezónu.


Decembrové plavecké súboje Dejiskom netradičných pretekov bola 13. decembra staroľubovnianska krytá plaváreň. Jej vodu totiž v priamom súboji rozvírili plavci z Plaveckej školy Kvapka a záujmového útvaru Centra voľného času. Kto z nich napokon vyšiel z tejto konfrontácie víťazne, ale nebolo podstatné. Pretože počas 90 minút trvajúcej súťaže šlo o čosi úplne iné.

dsc_1483

Viac sa dočítate v ĽN 48-49, ktoré sú v predaji od 20. decembra do 10. januára. Rozhodne si ich kúpte! Chystali sme ich s láskou, maximálnym úsilím a vierou, že Vás zaujmú. V novom roku 2017 už také isto nezoženiete. Chystajú sa totiž zmeny, ĽN prechádzajú na iný formát. Tešíme sa na vaše reakcie, podnety a ďakujeme za celoročnú priazeň v roku 2016. Pekné a pokojné Vianoce a krásny vstup do roku 2017!


Opmerkingen


bottom of page