top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 13, 2020

Pozemky sice nevysporiadali, peniaze na obnovu predsa našli Dom kultúry v Starej Ľubovni má po 60-tke a už má teda najlepšie roky za sebou. Veľkej investície sa nedočkal aj preto, že dlhoročné úsilie premeniť ho cez projekt sa nedotiahlo kvôli nevysporiadaným pozemkom pod ním. Radnica sa síce usilovala o výmenu parciel, k dohode však nedošlo. Napriek tomu chce Mesto ísť do veľkej rekonštrukcie, a to hlavne cestou vlastných investícií. Vyčlenili sa na to aj financie z mestskej pokladnice a ďalšie sa rysujú z environmentálneho fondu. 

Dom kultúry 2

Chrípka naberá na sile Chrípka v okrese útočí ďalej. pritom nespôsobil len 39 komplikácií, ale tiež zatváral školy ako na bežiacom páse. Podľa informácií z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Starej Ľubovni bol totiž z dôvodu zvýšenej chorobnosti na ARO prerušený vyučovací proces v 6-tich ZŠ a 7 MŠ. Zároveň bol vydaný aj zákaz návštev pre Ľubovniansku nemocnicu.


Pasáž ku kinu už roky patrí medzi doslova hanbu mesta Mestská budova na Námestí sv. Mikuláša v Starej Ľubovni s popisným číslom 6, kde naposledy sídlila obchodná akadémia a ktorú sa Mestu nepodarilo predať v 6-tich verejných obchodných súťažiach, má už nového majiteľa a čoskoro by tam už všetci mali vnímať aj čulý pracovný ruch. A nielen to, OZ Centro Arte sľubuje, že vedno s rekonštrukciou bývalej obchodnej akadémie sa „pozrie na zúbky “ neslávneho podchodu, tzv. pasáže. 

pasaz 1

Máme sa báť líšiek pohybujúcich sa na sídlisku? Pred pár dňami spôsobilo na sociálnej sieti veľkú diskusiu video s potulujúcou sa líškou medzi bytovkami na sídlisku. Treba byť ostražití, lebo v roku 2013 bolo na Slovensku po 6-tich rokoch bez výskytu besnoty v blízkosti hraníc s Poľskom potvrdených sedem prípadov ochorenia. A v januári 2015 bol v SR potvrdený ďalší prípad besnoty u uhynutej líšky. Tri ohniská boli v spomínanom roku zaznamenané aj v našom okrese, a to v Plavči, Veľkom Lipníku a v Haligovciach.


Staroľubovňan v Afrike medzi problémovými chlapcami Stráviť rok v Afrike v „prevýchovnom“ centre medzi stovkou černošských chlapcov sa len tak hocikomu nepodarí. Staroľubovňan Lukáš Ogurčák mal takúto skúsenosť vlani. A keď sa vrátil, poskytol nám neuveriteľné zážitky. Hocikto by takúto „misiu“ nezvládol. 

angola3

Vysoko efektívni Prešovčania V 9. kole 2. slovenskej futsalovej ligy privítal domáci tím BJK hostí z Prešova. Hostia v prvej časti súťaže doma s Ľubovňanmi prehrali, a tak v odvete túžili po revanši.  Prešovčania začali veľmi aktívne a prvú gólovú šancu v 2. min. zápasu premenil Rudolf Beliš vo vedúci gól…


Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 4/2017. Nájdete ho v stánkoch už zajtra 31. januára. Nezabudnite si ho kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca. Pekné čítanie prajeme!   


Comments


bottom of page