top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 13, 2020

Kto má na starosti chodník na moste? Frekventovaný chodník od staníc, kde denne prechádza do mesta a späť obrovské množstvo ľudí, vyzerá často otrasne. Mnohokrát je na ňom jedna kaša, ktorá keď zmrzne, premení sa na ľadové veľkory. Jeho údržba tu ale nie je taká jednoznačná. Kto je vlastne za ňu zodpovedný?  

16114572_10207686082302892_2486691343447612255_n

Psychológia sú na školách pomaly nutnosťou Aj deti na základnej či strednej škole trápia mnohé problémy. Často dokonca potrebujú pomoc odborníkov. A práve tu by našiel svoje uplatnenie školský psychológ. Na našich školách je ich však žalostne málo. Problémom je nedostatok financií.


Prvýkrát na lyžiarskom výcviku v histórii školy Je to až neuveriteľné, ale deti v Podsadku si po prvýkrát užili lyžiarsky výcvik. Asi tušíte, že za tým nie je nevôľa učiteľov alebo nechcenie detí, ale zlá sociálna situácia mnohých rodín v Podsadku. Až vďaka príspevku od štátu, ktorý už druhý rok podporuje sumou 150 eur na dieťa lyžiarsky výcvik,  sa v škole rozhodli, že to využijú.


Vyhodnotili sme fotosúťaž Dovolenka dnes a kedysi Tí, ktorí sa zapojili do súťaže o najlepšie fotografie z kategórie dovoleniek, by si určite mali kúpiť Ľubovnianske noviny č. 6. Možno práve v nich nájdu tú svoju súťažnú snímku a dozvedia sa aj, akú cenu získali. 

dovolenka.kedysi - DSC_1142

Ľubovnianske noviny obstáli výborne v hodnotení Redakcia ĽN sa uplynulý týždeň veľmi tešila. Vo veľkom prieskume, kde sa dostala takmer stovka novín vydávaných mestami na celom Slovensku, sa ocitli naše – vaše noviny medzi 10-tkou najlepších. Výsledok je o to cennejší, že sa prieskumom sledovalo hlavne to, či dávajú priestor kritickým a polemickým článkom, tiež či dostávajú možnosť vyjadriť sa všetky zúčastnené strany, čitatelia, atď. Iste je ešte čo zlepšovať, ale to, že Ľubovnianske noviny neoznačili v prieskume ako tie, ktoré sú len hlasnou trúbou samosprávy, veľmi teší.


Obhájcovia obhájili tituly V športovej hale v Starej Ľubovni vyvrcholil cez víkend 19. ročník Slovenského pohára vo volejbale mužov a žien. Toto vrcholové podujatie malo  v meste pod Ľubovnianskym hradom historickú premiéru. 

DSC_0356

Viac sa dočítate v ĽN č. 6/2017, ktoré bude v predaji od 14. do 21. februára 2017. Nezabudnite si kúpiť Ľubovnianske noviny, stoja iba 35 centov! Podporíte tak ich predajnosť, ktorá je v dnešných neľahkých časoch pre printové médiá priam rozhodujúca.


Comments


bottom of page