top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 13, 2020

Sen o veľkej rekonštrukcii plavárne je dosnívaný Radosť z rekonštrukcie plavárne v Starej Ľubovni sa ukázala ako predčasná. Po ostatnom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) 23. februára sa definitívne potvrdili aj informácie, ktoré kolovali mestom v ostatných dňoch, a síce o tom, že region DEVELOPMENT, spoločnosť s ručením obmedzeným od rekonštrukcie plavárne, do ktorej mala vložiť okolo 2 mil. eur, definitívne odstúpila. Aj keď na MsZ sa o dôvodoch veľa nehovorilo, skôr naznačovalo, redakcia ĽN získala vyjadrenia od konateľa spoločnosti. Nájdete ich v ostatnom vydaní. 

plavaren - DSC09554

Brutálny čin v Plavči Uplynulý týždeň rezonovali staroľubovnianskym regiónom smutné informácie o tom, že rukou vraha skonal muž v Plavči. Za obzvlášť závažný zločin vraždy bude pykať 31-ročný muž z obce Plaveč, ktorý vo večerných hodinách 21. februára udusil 63-ročného muža (tiež z Plavča) v jeho rodinnom dome.


Ľadové povodne sa nevyhli ani staroľubovnianskemu regiónu Ľadové kryhy postavili koncom uplynulého týždňa do pozoru aj staroľubovniansky región. Najhoršia situácia bola v obci Sulín. Tam sa v časti Závodie „vtrepali“ obrovské kusy ľadu obyvateľom doslova do záhrad a zdevastovali im oplotenie. Báť sa ale museli aj v Podolínci. Starú Ľubovňu, našťastie, zatiaľ ľadové povodne obišli.

IMG_2208

Vysvetlenie historických faktov k príbehom Pavla Mišenka Pýtali ste sa nás, čo je na príbehoch historika Pavla Mišenka pravdivé a čo je dotvorené autorovou fantáziou. Požiadali sme ho o vysvetlenie a zhrnul nám zaujímavé historické súvislosti. Určite si ich prečítajte skôr, než uverejníme ďalšie pokračovanie príbehu situovaného do dávnych čias Starej Ľubovne. Zaujímavá je aj informácia o záhadnom kostole i soche Madony s dieťaťom.  

lubovnianska madona

Mesto ocenilo viac než 50 športovcov V piatkový podvečer si najlepší športovci, športové kolektívy,  športové talenty, ich tréneri, rodinní príslušníci a priaznivci športu dali stretnutie  v ľubovnianskom Dome kultúry. Najlepším športovcom mesta sa opäť dostalo pocty v podobe slávnostného odovzdávania cien za výborné športové výsledky, ktoré zviditeľnili naše mesto doma aj v zahraničí. 

MFK SL U 12DSC_1494

Stará Ľubovňa definitívne do baráže Veľmi zlý zápas odohrali v Myjave volejbalisti VKM. Za súperom totiž zaostávali vo všetkých herných činnostiach a podľa slov trénera si nič iné než prehru ani nezaslúžili. Mimoriadne dôležitý duel však Staroľubovňanov čakal v nedeľu. Ak chceli pomýšľať na baráž, nemohli pod hradom Matúša Čáka stratiť ani bod. Nestalo sa.


Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 8/2017. Nájdete ho v stánkoch už zajtra,  28. februára. Nezabudnite si ho kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca. Pekné čítanie prajeme!   


Comments


bottom of page