top of page
Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 13, 2020

Ľady skántrili aj ryby na rieke Poprad Smutný pohľad čakal nedávno na rybárov v okrese. Čo im totiž nezožrali kormorány, to pred niekoľkými dňami skántril ľadochod. Prečo a ako sa to stalo? Dozviete sa z úst Ivana Orovčíka, predsedu miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu v ĽN č. 9.  

ryby-ladochody

Na dotácie ide tento rok o 20 tisíc eur viac ako vlani Poslanci mestského zastupiteľstva odklepli na februárovom rokovaní dotácie na rok 2017 podľa VZN č. 44. Ich návrhy predtým prešli diskusiami v jednotlivých komisiách pri MsZ a mestská rada dala svoje odporúčania. Doterajšia okrúhla celková suma 100 tisíc eur je tentoraz navýšená o 20 tisíc eur. Komu presne a na čo vlastne boli peniaze pridelené, si môžete pozrieť v prehľadných tabuľkách v ĽN č. 9.


Najlepší v oblasti kultúry a vzdelávania O Starej Ľubovni sa už dávno hovorí, že je liahňou veľkých talentov v oblasti kultúry a vzdelávania. A potvrdilo sa to aj v piatok uplynulý týždeň. Deti, mladí, ale aj dospelí, ktorí naše mesto vlani úspešne reprezentovali doma i vo svete, si v obradnej sieni mestského úradu prevzali ocenenia pre najúspešnejších reprezentantov za rok 2016 v oblasti kultúry a vzdelávania. 

naj reprezent.

ZPOZ-áci už 25 rokov v plnom nasadení pre iných Pri sobáši, uvítaní dieťaťa do života či iných krásnych životných oslavách si isto neuvedomujeme, že nádherne prevedenie týchto akcií je dielom ľudí, ktorí v čase, keď väčšina ľudí oddychuje, prídu, aby urobili deň D nezabudnuteľný. Týchto zanietencov vždy zhrnieme do jednej skratky – ZPOZ. Kto sú ale ľudia, ktorí sa za ňou skrývajú a čo všetko robia! Aj to sa môžete dozvedieť v ĽN č. 9. 

ZPOZ

Súťaž o vstupenky na FS Železiar ĽMS, s.r.o., ako mediálny partner mnohých podujatí v meste i regióne ponúka opäť možnosť získať vstupenky na hviezdny FS Železiar zadarmo. Stačí iba vystrihovať kupóny z ĽN č. 9 a poslať ich aj s kontaktnými údajmi do redakcie alebo správne odpovedať na otázku vo videotexte ĽTV.

Železiar plagát A2-page-001

Posledný zápas ako na hojdačke Pred posledným kolom nadstavbovej časti volejbalovej extraligy bolo pre aktérov sobotňajšieho zápasu všetko jasné. Svidník už mal istú účasť v play-off a Ľubovňania sa nevyhnú boju o záchranu. Napriek tomu sa na palubovke športovej haly očakával zaujímavý súboj.

DSC_0414

Viac sa dočítate v ĽN č. 9. Nezabudnite si teda kúpiť Ľubovnianske noviny, stoja iba 35 centov! Podporíte tak predajnosť, ktorá je pre printové médiá priam rozhodujúca. Pekné čítanie! P.S.:V ostatných dňoch ste nás potešili, predajcovia v stánkoch hlásia zvýšený záujem o naše-vaše noviny. Tešíme sa!


Comments


bottom of page