top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 13, 2020

Miliónový úver na Družbu? Obchodný dom Družba zamestnáva Mesto už niekoľko volebných období. Nespokojnosť nájomníkov, havarijné stavy strechy, útoky vandalov, vyľudňovanie Družby, vstup Tesca, návrhy jeho premeny na nájomné byty – to je len zlomok tém, ktoré často rezonovali aj na mestských zastupiteľstvách. To, že vyše 40-ročná mestská budova by si konečne zaslúžila poriadnu rekonštrukciu, ktorá by vyriešila aj ďalšie problémy, si uvedomujú mnohí. Tentoraz prichádza opäť šanca pre Družbu. Radnica sa zamýšľa nad úverom vo výške takmer milión eur a zámer predstavila poslancom aj na ostatnom mestskom zastupiteľstve.

Druzba

Nespokojní obyvatelia zo Zámockej ulice Početné zastúpenie občanov zo Zámockej ulice v Starej Ľubovni malo ostatné zasadnutie mestského zastupiteľstva. Na poslaneckú schôdzu prišli vyjadriť nespokojnosť s cenou pozemkov – 10 eur/m2, ktorú im navrhlo Mesto. A to za parcely za ich domami, ktoré užívajú, sú ale vo vlastníctve mesta. Už predtým obyvatelia 10-tich dotknutých plôch (s výmerou od 7m2 až po 230 m2) spísali proti mestskej výzve na odpredaj petíciu a stretli sa aj s vedením mesta. Rozhodnutie ale leží na pleciach poslancov. 

Zamocká 1

Zaujímavé čítanie o fascinujúcom vesmíre Pred niekoľkými týždňami sme v ĽN viedli diskusiu k nálezu zvláštneho čierneho „kameňa-meteoritu,“ ktorý našla naša čitateľka a priniesla ho k nám s tým, aby sme jej pomohli so zistením, či to náhodou nie je meteorit.  Aj keď sme ju ani iných názormi odborníkov nepotešili, náš čitateľ a zanietenec pre veci „vesmírne“, kedysi učiteľ fyziky a chémie  Rudolf Roman, sa podujal zhrnúť zaujímavé informácie o meteoritoch a iných záhadách vesmíru do naozaj hodnotného materiálu, ktorý nájdete na dvojstrane ĽN č. 10. 

foto-meteorit

Máme v Starej Ľubovni dôveryhodné firmy? Chcete vedieť, ktorá firma na našom trhu je dôveryhodná a spoľahlivá? Vďaka internetovému prieskumu (www.doveryhodnafirma.eu) je to jednoduché. Nájdete tam aj 40-tku firiem zo Starej Ľubovne z oblasti gastronómie, zdravotníctva či podnikania. Tri dokonca získali certifikát „Dôveryhodná spoločnosť“ dvakrát za sebou.


Obrovský úspech Tomáša Drahovského Bezpochyby viacero hetrikov vsietil počas svojej doterajšej kariéry Staroľubovňan Tomáš Drahovský. Ten, ktorý dosiahol 3. marca, však patrí k najcennejším v jeho kariére. Tretí raz za sebou sa totiž stal najlepším futsalistom Slovenska. A nielenže sa stal top futsalistom SR, ale najviac hlasov získal aj v internetovom hlasovaní a dostal sa tiež do zostavy roka. 

TOP_FUTSAL2016_futsalista roka drahovsky

Trávniky vymenil za palubovky, teraz hviezdi v reprezentácii Na športových stranách nájdete aj zaujímavý článok z pera nádejného žurnalistu, študenta gymnázia Patrika Liščinského. Je o 19-ročnom odchovancovi Junošportu Marekovi Karpiakovi, ktorý po angažmáne v AS Trenčín zúročuje svoje skúsenosti na palubovkách v drese Slov-Maticu FOFO Bratislava a jeho talent neušiel ani reprezentačným trénerom. 

13174106_1112680288788834_3313070720478339548_n

Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 10/2017. Nájdete ho v stánkoch už zajtra, 14. marca. Nezabudnite si ho kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca. Pekné čítanie prajeme!  


Comments


bottom of page