top of page
Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 13, 2020

ZŠ Za vodou možno nebude mestskou školou Najmladšia základná škola v meste ZŠ Za vodou by mohla zmeniť zriaďovateľa a premeniť sa na školu so zameraním na nemecký jazyk. To však len v prípade, ak by aj mestskí poslanci boli naklonení ponuke, ktorá prišla oficiálne na tunajší mestský úrad od akciovej spoločnosti Deutsch – Slowakische Akademien. Zisťovali sme, aké sú nálady u učiteľov i rodičov dotknutej školy a vyzerá to tak, že by si zmenu zriaďovateľa vedeli aj predstaviť.

bleskovky.00_06_29_05.Still001

Na koľajniciach vojenské tanky – čo sa deje? Skutočne nezvyčajnú „návštevu“ hostila pred niekoľkými dňami obec Plaveč. V stanici, kde dnes klepot koľajníc počuť už len sporadicky, stál totiž vlak plný vojenskej techniky. „Nezvyčajné na nej bolo jej značenie. Každý tank i vozidlo mali uvedené meno veliteľa spolu s hodnosťou… akoby išlo o jeho osobný majetok,“ informoval nás očitý svedok zaujímavého nákladu. O čo išlo? Zistili sme a dozviete sa to, ak si prečítate ĽN č. 12.  

tanky-Plavec

Dobrovoľní hasiči – ich pôsobenie v regióne Tento rok si hasiči na Slovensku pripomínajú významné jubileum – 95. výročie založenia Zemskej hasičskej jednoty na Slovensku. Začiatky terajšej dobrovoľnej požiarnej ochrany (DPO) však siahajú v našom okrese až do 19. storočia. Prvá organizácia vznikla v roku 1876 v Podolínci, o rok neskôr v Hniezdnom a Starej Ľubovni. O histórii i súčasnosti Dobrovoľných hasičov si toho naozaj veľa prečítate na dvojstrane ĽN č. 12.


Žeby ďalšia alternatíva pre zimný štadión? Trochu humorne sme sa pozreli na ďalšie využitie ruín staroľubovnianskeho zimného štadióna. Po minulotýždňových troch celkom reálnych možnostiach jeho dokončenia, nám totiž v jeho útrobách nasťahovaní „bezdomovci“ ukázali ďalšie využitie. Pohľad je síce mienený s nadhľadom, fotografie sú už smutnejšie. 

DSC_0021

Vyhodnotili sme športovú retro-súťaž Koniec, dobojované! V ĽN č. 12 uzatvárame poslednú súťaž, s ktorou ste sa na stránkach novín stretávali, i keď len sporadicky, posledné dva roky. Nevzbudila síce taký záujem, v aký sme dúfali, napriek tomu sme radi, že pár z vás oprášilo svoje fotografie a dalo tak aj mladšej generácii možnosť nahliadnuť do športového diania pred rokom 1989. Víťazné snímky i ich majiteľov nájdete na str. 11. 

jasle .DSC_1745

Veľký úspech malých lyžiarov V lyžiarskom stredisku SKI RACIBOR na Orave sa v sobotu 4. marca konalo 7. kolo Slovenského pohára v zjazdovom lyžovaní. Na štart týchto pretekov sa postavili aj traja pretekári z ľubovnianskeho SKI CLUB PROGRESS. A ich očakávania sa naplnili. 

marko, andrejko , maxim

Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 12/2017. Nájdete ho v stánkoch už zajtra, 28. februára. Nezabudnite si ho kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca. Pekné čítanie prajeme!   


Comments


bottom of page