top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 13, 2020

Je šanca na juhovýchodný obchvat Starej Ľubovne? To, že historické centrum Starej Ľubovne je preťažené dopravou a jediným východiskom by bol juhovýchodný obchvat, je fakt. O ňom snívajú mnohí už celé roky a viacerí aj prestali. Skepticizmus tu ale podľa ostatných informácií nie je na mieste. Podľa všetkého je prioritou kraja a sú peniaze v programoch, z ktorých by sa mohol financovať. Potvrdil to predseda dopravnej komisie PSK Peter Sokol.

DSC_0429

5 tisíc eur poputuje k občanom mesta na podporu ich aktivít Iniciatíva sa vypláca. V rámci grantovej schémy Záleží nám na Starej Ľubovni totiž samospráva opäť rozdelila 5000 € tým, ktorým to, ako mesto vyzerá, nie je ľahostajné. Už vieme, aké projekty budú podporené. Niektoré sú naozaj zaujímavé a hlavne prinesú osoh aj ostatným obyvateľom danej lokality či vyznávačom športu.

grant - lesopark

Sadli si k raňajkám s vedením mesta Spoločné raňajky s primátorom a prednostom na mestskom úrade? Pre 17 žiakov našich základných škôl to nebol v piatok žiaden problém. Tejto pocty sa im nedostalo len tak. Celé roky totiž vzorne a úspešne reprezentovali mesto v rôznych oblastiach. Vyslúžili si za to nielen chutné raňajky.

ranajky5

Karikatúry, fejtóny, glosy… soľou novín Sme radi, že sa Ľubovnianske noviny stali miestom, kde majú už svoje pravidelné rubriky aj také novinárske žánre ako fejtón, glosa či karikatúra. Máme za to, že sú obohatením a istou soľou pre každé noviny. A nechýbajú ani v ĽN č. 22.


Pohľad na zeleň v meste trochu inak Jednou z troch nosných činností mestskej „eseročky“ EKOS je aj starostlivosť o zeleň, o ktorú sa mestská firma stará 20 rokov, a to po tom, ako bola z vtedajších technických služieb delimitovaná v roku 1997, okrem odpadového hospodárstva a mestských lesov, aj starostlivosť o mestskú – verejnú zeleň. A tá je aj témou rozhovoru s konateľom spol. EKOS, Valentom Jaržembovským. Hovorí otvorene aj o tých, ktorí v tejto oblasti skôr škodia, alebo sa vôbec nestarajú o svoje okolie.

OK1

Dobrovoľní hasiči pôsobia v meste už 140 rokov 28. február 1877 je dôležitým dátumom hlavne pre dobrovoľných hasičov v Starej Ľubovni. Pred 140-timi rokmi vznikol u nás dobrovoľný hasičský zbor. Počas tohto obdobia sa tu vystriedalo množstvo zanietencov, celé generácie. Viac o činnosti, minulosti i aktivitách a oslavách dobrovoľných hasičov sa dozviete v ĽN č. 22.

oslava 140 rokov DHZ2

Starší žiaci bronzoví, kadeti štvrtí Pre mládežnícke družstvá volejbalistov VKM je máj obdobím, keď sa konajú vrcholové turnaje, majstrovstvá Slovenska v jednotlivých kategóriách. Kadeti po veľkej dávke smoly obsadili štvrté miesto, starší žiaci obhájili bronzovú pozíciu z minulého roku.

Starší žiaci, M SR 2017, Svidník

Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 22/2017. Nájdete ho v predajných miestach 6. júna. Nezabudnite si ho kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca. Navyše, dostanete informácie hneď, články na toto webové sídlo ĽMS dávame totiž s oneskorením, a len malý výber, plus aktuálne fotogalérie z podujatí, resp. našich reportážnych výjazdov.


Comments


bottom of page