top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 13, 2020

Nový koberec dostane aj cesta od Dukly k Zväzarmu Naše cesty – to je večná téma, ktorá dráždi hlavne vodičov. Sú plné výtlkov a objektívne treba priznať, že aj ostatná mrazivá zima tu urobila svoje. I to, že financií na ich opravy, resp. súvislé „koberce“ nikdy nie je dosť. Na mimoriadnom zasadnutí krajských poslancov sa nedávno rozhodlo o tom, že Prešovský samosprávny kraj vyčlení práve na rekonštrukcie a opravy ciest 2. a 3. triedy, ktoré má v správe, 10 miliónov eur. Ukrojiť z nich by si mohlo aj samotné mesto Stará Ľubovňa.

DSC_0268

Škôlky sú preplnené, už posielajú negatívne stanoviská Oficiálne zápisy majú už za sebou aj materské školy v Starej Ľubovni. A ukázalo sa, že dopyt rodičov je opäť vyšší ako možnosti troch MŠ v meste, dvoch mestských (s dvoma elokovanými pracoviskami) a jednej cirkevnej. Okolo 50-tky rodičov už dostalo záporné stanoviská na žiadosť o prijatie svojho dieťaťa do MŠ.

DSC_0149

Dom sv. Anny dokorán Dom sv. Anny a Špeciálna základná škola sv. Anny v Starej Ľubovni privítali vo svojich priestoroch desiatky pozvaných hostí aj širokú verejnosť. Podujatie s názvom Deň otvorených dverí sa uskutočnilo v stredu, 7. júna. Organizátori si pre všetkých pripravili pestrý program, obhliadku zariadenia aj viacero prekvapení.

DSC_0002

Historické súvislosti k príbehom P. Mišenka pokračujú V ĽN č. 11, 21. marca, sme vám priniesli druhú časť historických vysvetľujúcich faktov k príbehom P. Mišenka (prezradíme, že príbehy budú ešte pokračovať, možno v trochu inej forme) a v ĽN č. 23 je tu tretia, posledná časť. Dozviete sa v nej veľa zaujímavosti o kapitánovi hradnej posádky v Starej Ľubovni.


Kompletný program ZFS i zoznam výhercov vstupeniek Zamagurské folklórne slávnosti otvoria svoj 41. ročník už tento piatok. V Červenom Kláštora sa predstaví množstvo hviezdnych súborov a skupín. Kompletný program na tri dni nájdete v ĽN č. 23 a dozviete sa aj to, kto vyhral vstupenky na ZFS od Ľubovnianskej mediálnej spoločnosti. Samozrejme, nájsť sa tam môžu len tí, ktorí s nami súťažili, a teda vystrihovali kupóny z ĽN.

DSC_0285

Ďalšia ponižujúca prehra futbalistov V 25. kole V. futbalovej ligy privítal MFK Stará Ľubovňa hostí z Veľkého Šariša. Pre Ľubovňanov to bol posledný zápas na domácom ihrisku v aktuálnej sezóne. Prekvapenie sa nekonalo a tím zmietajúci sa v agónii utrpel ďalší debakel. Jarná bilancia MFK pred domácimi divákmi je viac ako neradostná, 6 zápasov, 6 prehier, nulový bodový zisk.

futbal.DSC_0262

Gymnazisti vicemajstrami SR Volejbalisti Gymnázia Terézie Vansovej si víťazstvom v Prešovskom krajskom kole zabezpečili miestenku na olympiádu stredných škôl Gaudeamus Igitur v Trnave. Tam po výborných výkonoch obsadili druhú priečku a stali sa vicemajstrami Slovenska stredných škôl vo volejbale.

Foto z krajského kola v SL

Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 23/2017. Nájdete ho v predajných miestach 13. júna. Nezabudnite si ho kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca. Navyše, dostanete informácie hneď, články na toto webové sídlo ĽMS dávame totiž s oneskorením, a len malý výber, plus aktuálne fotogalérie z podujatí, resp. našich reportážnych výjazdov.


Comments


bottom of page