top of page
Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 10, 2020

Archív sa sťahuje. Budú po ňom byty? Štátny oblastný archív Levoča, ktorý zvykneme nazývať krátko – archív, sa v rámci mesta Stará Ľubovňa sťahuje. Nové priestory by mal nájsť na Prešovskej ul. Budova na Ulici obrancov mieru, ktorú opúšťa, je mestská, a tak sú aktuálne úvahy – čo s ňou? Možnosti je viac, radnica by budovu najradšej videla v podobe bytov pre obyvateľov.

DSC_0360

Nosia slávne mená: Cyril a Metod Blíži sa sviatok vierozvestcov Cyrila a Metoda a my sme sa potešili, keď naša dopisovateľka Júlia Hubeňáková našla chlapcov – dvojčatá s takými netradičnými menami v Novej Ľubovni. A dozvedeli sme sa aj, že dnes 15-roční chlapci to mali v živote aj veľmi dramatické.


Podpora pre karanténnu stanicu Dobrí a ochotní ľudia stále existujú. Dôkazom je aj majiteľ staroľubovnianskej firmy Jozef Repka, ktorý prispel materiálnou pomocou pri prestavbe a vybudovaní novej Karanténnej stanice v Starej Ľubovni. Dobrovoľníci stanice mali s ním taký príjemný zážitok, že sa hneď museli podeliť s čitateľmi.

P1260020

Už celé stáročia putujeme na Mariánsku horu Po 770-krát sa uplynulý víkend vybrali pútnici na sviatok Navštívenia Panny Márie na Mariánsku horu v Levoči. Od roku 1311 je zasvätená tomuto sviatku. Naši predkovia po stáročia rok čo rok putovali na toto „magické“ miesto, aby sa duchovne očistili a nabrali novú energiu potrebnú na prekonávanie niekedy neľahkých životných prekážok. O histórii púte, tej dávno minulej i o nedávnej – sa dozviete v zaujímavom príspevku z pera Pavla Mišenka.

Levoca - hora v pozadi

Pre záhradkárov – o presádzaní jahôd Odborníci vám opäť poradia. Teda tým, ktorí majú záhradky, už pooberali čerstvé plody jahôd a teraz sa zaoberajú myšlienkou, ako si pripraviť pôdu na ich presádzanie. Poplazy sa síce vysádzajú v auguste, pôdu si však treba dobre pripraviť už v júli.


Súťažili sme o vstupenky na EĽRO Tento víkend bude u našich susedov v Kežmaroku rozhodne rušný. Pripravujú sa tam na veľký festival ľudového remesla. Vstupenky naň získali aj naši traja súťažiaci. Mená si nájdu v ĽN č. 26.


Rozhodne platilo, že vek je len číslo Príjemná atmosféra, dôkladne pripravené športoviská, vzorná disciplína súťažiacich či tradične veľká pohostinnosť domácich boli sprievodnými znakmi už 11. ročníka Okresných športových hier seniorov, ktorí sú členmi Jednoty dôchodcov na Slovensku, v Čirči. A, že sa dôchodcovia rozhodne nenudili, to sa dozviete v ĽN č. 26.

02 - 201706271342200.19092817_1455761761137288_9071594613839458162_o

Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 26/2017. Nájdete ho v predajných miestach 4. júla. Nezabudnite si ho kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca. Navyše, dostanete informácie hneď, články na toto webové sídlo ĽMS dávame totiž s oneskorením, a len malý výber, plus aktuálne fotogalérie z podujatí, resp. našich reportážnych výjazdov.


Comentários


bottom of page