top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 10, 2020

Už havarijná pasáž je zatvorená Cez našu známu tzv. Pasáž, teda podchod smerom z Námestia sv. Mikuláša v Starej Ľubovni, už v týchto dňoch neprejdete. Cestu do kina či na úrad práce si tak treba trochu predĺžiť a obísť dookola, napríklad cez schodisko od parkoviska pod reštauráciou Panoráma alebo cez odbočku blízko farského úradu. Dokedy bude trvať uzávera?


Pasaz 2

Poslanci zvýšili primátorovi plat Poslanci mestského zastupiteľstva sa vo štvrtok 21. septembra jednohlasne zhodli na zvýšení platu primátora Starej Ľubovne Ľuboša Tomka. Po novom tak bude prvý muž mesta zarábať necelých 3 tisíc eur. Udialo sa tak v treťom roku jeho funkčného volebného obdobia a návrh predniesol viceprimátor Peter Bizovský.

DSC_0595

Téma zmeny zriaďovateľa ZŠ ZA vodou stále žije! Vystúpenia občanov na ostatnom mestskom zastupiteľstve 21. septembra opäť otvorili tému zmeny zriaďovateľa Základnej školy Za vodou. Dvaja členovia za Radu rodičov a Radu školy sa dopytovali, prečo sa táto vážna téma ešte nedostala na pôdu mestského parlamentu. A či vôbec je ešte aktuálna. Primátor vysvetľoval.


Počty žiakov klesajú aj špeciálnej škole Školský rok začali aj v jedinej škole pod zriaďovateľskou pôsobnosťou Krajského úradu v Prešove v Spojenej škole internátnej. A to so 159-timi žiakmi v troch organizačných zložkách: v Špeciálnej základnej škole, Praktickej škole a Odbornom učilišti internátnom. Aj na ostatnom mestskom zastupiteľstve sa spomínalo, že pri analýzach mestského školstva nemožno zabúdať ani na túto školu, pretože ju navštevujú nielen žiaci z obcí, ale aj zo Starej Ľubovne.

DSC_0623

Prinášame všetko podstatné o jarmoku Jarmok je predo dvermi a zaiste vás zaujímajú novinky i kompletný program. Všetky podstatné informácie vám prinášame v ĽN č. 34. Dozviete sa, aký sortiment bude na 26. jarmoku, akí remeselníci… Ale i to, kto vyhral jarmočný tombolový lístok v žrebovaní s ĽMS. Tak si nezabudnite kúpiť ostatné číslo ĽN.


Aký bol Malý pieninský maratón 2017? Pätnásteho septembra odštartoval v Rekreačnom zariadení Kúpele Červený Kláštor – Smerdžonka už 19. ročník Malého pieninského maratónu. Beh je orientovaný do Pieninského národného parku, konkrétne veľmi atraktívnym prielomom Dunajca. Už tento fakt láka stále väčší počet bežcov, tento rok sa opäť lámal rekord, keď na štart sa postavilo 228 mužov a žien.

DSC_0105

Hladká prehra volejbalistov Volejbalisti VKM Stará Ľubovňa privítali v domácej premiére novej extraligovej sezóny vicemajstra z Prešova. Domácim sa pred favoritom roztriasli kolená, hrali s prílišným rešpektom a podľahli mu hladko v troch setoch.

DSC_0134

Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 34/2017. Nájdete ho v predajných miestach 26. septembra. Nezabudnite si ho kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca. Navyše, dostanete informácie hneď, články na toto webové sídlo ĽMS dávame totiž s oneskorením, a len malý výber, plus aktuálne fotogalérie z podujatí, resp. našich reportážnych výjazdov.  


Comments


bottom of page