top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 10, 2020

Dlhoočakávaná cyklotrasa sa začala stavať! Len nedávno otvorili v Starej Ľubovni ihrisko s umelou trávou a už čoskoro by na svete malo byť ďalšie dlhožiadané športovisko. Z papierových do reálnych kontúr sa totiž, po asi troch rokoch, dostala asfaltová cyklotrasa od Kauflandu po Hniezdne.


Témou číslo jeden – Ľubovniansky jarmok! Najväčšia spoločenská udalosť v Starej Ľubovni si zaknihovala opäť niekoľko NAJ. V prvom rade 26. Ľubovnianskemu jarmoku prialo počasie. Nezmáčala ho jediná kvapka dažďa a prakticky od štvrtkového popoludnia, kedy sa spustili prvé akcie, sprevádzalo návštevníkov slnečné, aj keď večer trochu chladné počasie. Každopádne, do mesta prúdili davy ľudí aj z okolia, na svoje si prišli trhovníci i jarmočníci. A spokojnosť hlási aj organizátor – Mesto Stará Ľubovňa.

DSC_0204

Letná kvapka krvi si odbila svoje 10. výročie To, že v lete je nedostatok krvi a potrebujú ju všetky zdravotnícke zariadenia v republike, už nemusíme pripomínať. Za zmienku ale isto stojí neuveriteľná mobilizácia darcov krvi v okrese Stará Ľubovňa, ktorí nikdy neberú žiadnu výzvu k odberu na ľahkú váhu. A potvrdil to aj jubilejný, už 10. ročník Letnej kvapky krvi v Ľubovnianskej nemocnici.


Vodiči sa radujú! Cesta I/68 sa rekonštruuje dôkladne Cesty 1. triedy v správe štátu v staroľubovnianskom regióne sa pohli. Zdĺhavé verejné obstarávanie na cestu I/77 Lacková –Stará Ľubovňa je ukončené, a tak sa v každej chvíli spustia práce na jej rekonštrukcii. A potešení sú už teraz mnohí pri pohľade na cestu I/68 smerom od Poľska.

Hranične

Škôlka v Podsadku by mala byť, ale menšia Materská škola v Podsadku chýba, také je stanovisko mestskej samosprávy, a preto sa jej výstavby nechce vzdať. Pôvodné plány s projektom síce padli na vysokom spolufinancovaní, z mestskej pokladnice by bolo nutné priložiť okolo 700 tisíc eur, je tu ale nová alternatíva. Predniesol ju primátor Ľuboš Tomko na ostatnom mestskom zastupiteľstve a podporu našiel aj u poslancov.


Najstarší európsky maratón so Staroľubovňanmi Takmer 20-členná enkláva Staroľubovňanov vymenila posledný jarmočný deň za účasť na slovenskom vrchole sezóny – Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach. Na jeho 94. ročník bude obzvlášť spomínať Viktor Lapšanský, ktorý si na 21,1 km trati spravil „osobák“.

22195335_1683657738320885_5005446336612772921_n

Brankár prekonal brankára Kým na jarmoku sa stoly prehýbali jedlom, futbalisti sa postili. Namiesto Starej Ľubovne mal ale poriadne hody Čirč. Líder V. ligy Šarišskej si tak, po zakopnutí v Širokom, napravil chuť, a to ešte dvakrát nepremenil penaltu.


Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 35/2017. Nájdete ho v predajných miestach 3. októbra. Nezabudnite si ho kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca. Navyše, dostanete informácie hneď, články na toto webové sídlo ĽMS dávame totiž s oneskorením, a len malý výber, plus aktuálne fotogalérie z podujatí, resp. našich reportážnych výjazdov.


Comments


bottom of page