top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ĽN č. 1/2017

Updated: Jul 14, 2020

Pôrodníci sa tešia, prekročili magickú tisícku novorodencov O 64 pôrodov viac ako v predchádzajúcom období, také potešujúce sú informácie z pôrodnice. To, že markantne stúpla pôrodnosť, však ešte neznamená, že aj konkrétne v meste Stará Ľubovňa. To si totiž z celkového koláča – 1006 novorodencov, ukrojilo 204 nových obyvateľov. S počtom odsťahovaných, prisťahovaných a zomrelých sa niet z čoho tešiť. Počet Staroľubovňanov totiž klesol.

dsc_0193

Retro návraty k roku 2016 V prvom vydaní Ľubovnianskych novín roku 2017 sme okrem veľkej zmeny, a to formátu, nezabudli ani na vašu obľúbenú rubriku, kde si v skratke pripomenieme naj-udalosti uplynulého roku. Budete prekvapení, bolo ich dosť.


Do rozvoja mesta pôjde rekordná suma – až 1,3 mil. eur! Rozvojový program mesta na rok 2017, ktorý poslanci schválili na sklonku uplynulého roka, je mimoriadne ambiciózny. Plánuje s preinvestovaním rekordnej sumy, ktorá sa šplhá nad 1,3 mil. eur. Čo všetko sa dostalo do plánov Mesta na rok 2017? To sa dozviete, ak si prečítate rozhovor v ĽN č. 1. 

msz-15-12-2016-03-mp4-00_00_33_12-still001

Exkluzívne informácie o živote Zamoyských Tým, ktorí si prečítali prvú časť zaujímavého článku z rubriky Listy zo zahraničia vo vianočnom vydaní, by nemala ujsť jeho 2. časť. Vzácne Memoáre Márie Jozefy odhalia nové zaujímavosti o živote Karolíny a Andreja Zamoyských na hrade Ľubovňa a ich potomkov.


Zmenili sme formát novín! ĽN č.1/2017 sa zapíšu do histórie ako tie, kedy sa zmenil ich formát. Prvýkrát vo vyše ich 40-ročnej histórii prichádzajú v tzv. tabloidnom rozmere. V 90-tych rokoch sme tu už menší formát mali, ale vo forme A4. Veríme, že sa vám zmena bude páčiť, noviny budú, dúfame, praktickejšie. A tiež, že zrušenie TV programu oželejú tí, ktorí ho využívali. Ekonomika i názory väčšiny ale rozhodli.

ln

Šesťbodová Plavnica Po dvojtýždňovej odmlke sa futsalový vlak rozbehol opäť naplno . V polovici základnej časti mohli diváci vidieť prvé zápasy papierovo podobných mužstiev, o čom svedčia aj vcelku vyrovnané výsledky. Iba FK Veľký Lipník dokázal po húževnatom výkone výraznejšie odskočiť súperovi z Gerlachova, ktorých poľahky zdolal rozdielom triedy. Súboj ľubovnianskych mladíkov s Plavničanmi priniesol drámu do posledných minút… 

bajan-02

Viac sa dočítate v ĽN číslo jeden, ktoré budú v predaji od 10. do 17. januára 2017. Nezabudnite si ich kúpiť, stoja iba 35 centov. Kupovaním novín podporíte ich predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch rozhodujúca pre všetky printové médiá. Pekné čítanie! 


Komentáře


bottom of page