top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber ĽN č. 42

Updated: Jul 21, 2020

Ochutnávka z ĽN č. 42, ktoré je v predaji od 8. do 15. novembra 2016


Objav – v Plavči odkryli interiér delovej bašty Milovníci histórie v týchto dňoch plesajú. Na hrade Plaveč zaznamenali objav, s ktorým nik nerátal. A je to len začiatok, ďalšie tajomstvá určite prinesie postupné archeologické bádanie.   

1-dnes

Životné osudy sestier Zamoyských pokračujú Milí čitatelia, v ĽN č. 40 sme uverejnili prvú časť z cyklu Listy zo zahraničia o osudoch sestier Zamoyských. V minulom vydaní sme sa venovali Márii Tereze, v ĽN č. 42 Márii Róze. Mala rovnako pohnutý život ako jej sestra, skončila bez majetku a predčasne jej zomrela aj jej jediná dcéra, ktorú všetci volali Terenka.


Nákupná horúčka v knižnici pokračuje Mnoho ľudí nechodí do knižníc iba preto, lebo si myslia, že v nich nájdu len staré a zaprášené knihy. Omyl! Do tej Ľubovnianskej ich len za ostatný mesiac pribudlo viac než 300. 

knihy

Nový cyklus dopisovateľských príspevkov Americký sen – tak sme nazvali rubriku, v ktorej očakávame čitateľské príspevky, v ktorých nám predstavia ich rodinný príbeh súvisiaci s cestou ich predkov či známych do Ameriky.


Koniec čiernej série Futbalistov MFK čakal v nedeľu posledný jesenný zápas, na ktorý nastupovali so značne naštrbeným sebavedomím. Bilancia posledných štyroch stretnutí totiž vyznievala pre domáci tím priam katastrofálne: štyri prehry a skóre 2:26. Aj preto na zápas nastupovali s malou dušičkou a s obavou pred ďalším debaklom. 

futbal_dsc_0044

Viac sa dočítate v ĽN č. 42, ktoré je v predaji od 8. do 15. novembra 2016


Comments


bottom of page