top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Víťazný pohár do Sabinova

Updated: Jul 8, 2020


DSC_0937

Staroľubovnianky klub Falcons zorganizoval počas Bielej soboty Veľkonočný florbalový turnaj. Okrem domáceho tímu pozvanie na turnaj prijalo ďalších 9 klubov z východného Slovenska. Organizátori sa snažili pritiahnuť na turnaj kvalitné družstvá, čo sa nakoniec podarilo. K najsilnejším a zároveň aj najväčším adeptom na celkového víťaza patrili dva sabinovské tímy, ktoré hrávajú slovenskú najvyššiu súťaž.  K favoritom určite patrili aj Košičania, ktorí poskladali silný tím z dvoch prvoligových družstiev a jedného extraligistu.


Účastníkov vyžrebovali do dvoch skupín, hralo sa systémom každý s každým. Najlepšie štyri tímy z každej skupiny postúpili do štvrťfinále, kde už išlo o všetko. Do semifinále postúpili, podľa očakávania, sabinovské družstvá Ochrana+ a Ružové sloníky, košický kombinovaný tím Žlté hviezdy a štvoricu doplnil domáci tím Falcons. Tím ľubovnianskych Sokolov však musel o semifinálovú účasť tvrdo zabojovať, s Veľkou Lomnicou totiž v riadnom hracom čase hral nerozhodne 2:2 a o jeho postupe rozhodli až samostatné nájazdy. V polofinále narazili Staroľubovňania na najväčšieho adepta na celkové víťazstvo – nadupaný sabinovský tím Ochrana+. Ľubovňania odohrali s favoritom najlepší zápas na celom turnaji, dlho odolávali kvalitnému súperovi, ktorý nevedel prekonať ich defenzívu. Stav bol otvorený až do posledného hvizdu a Sabinovčania sa napokon dostali do finále len vďaka jednogólovému víťazstvu. V súboji o 3. miesto už naši nepodali taký výkon, ako v semifinále a košickým Žltým hviezdam podľahli hladko 3:7. Košičania hrali kombinačne výborne, ľahko sa dostávali k domácej bránke a z týchto rýchlych útokov dávali góly. Domáci si tiež vypracovali dosť gólových príležitostí, ale nedokázali ich premieňať. Sokolom napokon musela stačiť nepopulárna 4. priečka, napriek tomu boli spokojní. „Náš tím je nováčikovský, hráme zatiaľ v Poprade Podtatranskú ligu. Tento turnaj sme zorganizovali s cieľom podporiť florbal v Starej Ľubovni. S dnešnými výkonmi sme veľmi spokojní, pri takej silnej konkurencii tímov zo Sabinova a Košíc sme ani neočakávali, že sa dostaneme tak ďaleko,“ skonštatoval Michal Reľovský, brankár Falcons. Bronzové medaily napokon vybojovali Žlté hviezdy, spokojné ale ani zďaleka neboli. „Prišli sme z Košíc, náš tím je zložený z prvoligistov Žltý sneh a Red Wings a extraligového tímu Forko. Prišli sme si zahrať a reprezentovať Košice. Podarilo sa to tak na 50 percent. Sme spokojní aj s 3. miestom, ale ambície boli vyššie. Sme trošku sklamaní, ale šťastní,“ povedal Rastislav Puzder, hráč bronzového tímu. „Išli sme určite na zlato,  nevyšlo nám to však v semifinále. Neuhrali sme to a ani rozhodca nám príliš nesedel,“ dodal Michal Marton.


HVIEZDY Z ČESKEJ EXTRALIGY Vo finále v boji o zlaté medaily a pohár pre víťaza si to „rozdali“ dva sabinovské tímy. Úlohu favorita nakoniec potvrdilo družstvo Ochrana +, hrajúce slovenskú extraligu a posilnené 2 hráčmi, ktorí hrajú v českej extralige. Kvalita sa napokon prejavila aj na palubovke a favorit zdolal Ružové sloníky, 3:1. Víťaz bol, samozrejme, spokojný. „Naše mužstvo je zložené zo sabinovských extraligových hráčov, ktoré sme posilnili ja a Lukáš Miščík, ktorí hrávame najvyššiu českú súťaž. Sme veľmi spokojní, vyhrali sme tento turnaj. Chalani zo Starej Ľubovne to dobre zorganizovali, turnaj sa obišiel bez zranení, a to je dobre. Najviac nás potrápili Staroľubovňania, aj finále bolo kvalitné,“ poznamenal Jozef Kriš, ktorý odišiel zbierať skúsenosti do Čiech a momentálne hrá za Znojmo. „Na Slovensku sa už nebolo možné rozvíjať, chcel som sa posunúť trochu vyššie. V Česku je florbal na oveľa vyššej úrovni,“ dodal kapitán víťazov. Organizátorom sa turnaj vydaril, určite prispel k popularizácii tohto športu v našom meste. „Tento turnaj organizujeme počas Vianoc alebo Veľkej Noci, ako nám vyjde čas. Tímy poznáme z ligových zápasov alebo turnajov. Florbal je v Starej Ľubovni na dobrej ceste, mladí chlapci – U15, ktorých trénujeme, majú veľký potenciál. Verím, že aj tieto turnaje prispejú k tomu, že tomuto športu sa bude venovať stále viac mládeže,“ zhodnotil turnaj Jozef Šatala z tímu Falcons.

DSC_0888

Staroľubovnianski „Sokoli“ sa semifinále takmer postarali o senzáciu, v súboji o bronz však podľahli košickým Žltým hviezdam (v tmavom) 3:7


Výsledky Štvrťfinále: Veľká Lomnica – Falcons  2:3 pn, Ochrana+ – JR Team 3:0, Žlté hviezdy – Poprad 5:1, Ružové sloníky – FK Nezbedníček 5:0 Semifinále: Falcons – Ochrana+  1:2, Žlté hviezdy – Ružové sloníky  3:4 O 3. miesto: Žlté hviezdy – Falcons 7:3 Finále: Ochrana+ – Ružové sloníky 3:1


Falcons Stará Ľubovňa reprezentovali: Peter Zaleš, Jozef Frivaldský, Ján Zaleš, Pavol Pompa, Jakub Živčák, Michael Krajňák, Dávid Rusnaček, Matúš Štupák, Jozef Šatala, Matej Fedorek, Michal Reľovský, Kevin Glevaňák.

DSC_0962
DSC_0957
DSC_0953

Text a foto: Ján Petrus


Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č. 14 (10. apríl 2018)


Comments


bottom of page