top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Tragédia na ceste: Po náraze do stromu zahynul 18-ročný vodič z okresu Stará Ľubovňa

K tragickej nehode došlo v nedeľu večer medzi obcami Veľká Lesná a Toporec. Zranenia 18-ročného vodiča boli podľa polície nezlučiteľné so životom.

Mladík zahynul po náraze.


Nehoda sa stala na ceste tretej triedy na hranici okresov Kežmarok a Stará Ľubovňa, v smere od Toporca na Veľkú Lesnú, odkiaľ mladík pochádzal.


Zranenia nezlučiteľné so životom

Stále iba tínedžerovi sa stalo osudným riadenie osobného auta Volkswagen Polo, približne o pol deviatej večer. „Pri prejazde ostrej pravotočivej zákruty, pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojím schopnostiam, stavu a povahe vozovky ako aj iným okolnostiam, ktoré možno predvídať, prešiel s vozidlom do protismeru. Dostal sa do šmyku, vozidlo narazilo do stromu po ktorom sa zosunulo do potoka, tam ostalo prevrátené na streche. Pri dopravnej nehode došlo k zraneniam mladého vodiča, ktoré boli nezlučiteľným so životom,“ opísala smutnú udalosť hovorkyňa polície v Prešovskom kraji Jana Ligdayová.

Okolnosti vyšetruje polícia

Na havarovanom vozidle vyčíslili škodu vo výške 2 500 eur. Nehodu i všetky súvisiace okolnosti tragédie v súčasnosti vyšetruje kežmarská okresná polícia, na území ktorej k tragédii došlo. „Poverený príslušník dopravného inšpektorátu začal vo veci trestné stíhanie,“ poznamenala hovorkyňa.

rin, foto: polícia

Comments


bottom of page