top of page
Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

TESTOVANIE Takmer 500 ľudí prišlo z iného okresu

Testovanie na covid-19 sa počas víkendu konalo v Starej Ľubovni a ďalších 20 obciach okresu. Ak by sme rátali celkové počty vo vekovej štruktúre od desať do 65 rokov, tak z 25-tisíc obyvateľov prišla štvrtina.


ilistračné foto: ĽMS


Až 465 obyvateľov prišlo k nám na testy z iného okresu. Z nich bolo zistených 20 pozitívnych výsledkov. Celkovo tak v našom okrese zaznamenali 2,33 percenta pozitívnych, bez cezpoľných by sme dosiahli percento 2,17.

V meste Stará Ľubovňa sa nechalo otestovať 2 801 občanov, z ktorých bolo 63 pozitívnych. Z iného okresu prišlo do mesta 274 ľudí, pričom 13 malo pozitívny výsledok.Vo Forbasoch vysoká účasť po úmrtiach

Najnižšiu účasť na testoch zaznamenali v Jakubanoch s 15 percentami a v Čirči s necelými 17 percentami. Naopak, najvyššiu účasť hlásili vo Forbasoch a to takmer 62 percent. Miestny starosta hovoril o veľkej zodpovednosti obyvateľov. „Prišla väčšina obyvateľov, ktorí nie sú odcestovaní za prácou. Zaznamenali sme aj vyššiu účasť starších osôb,“ povedal nám Michal Hanečák. Medzi dôvodmi prístupu ľudí vo Forbasoch bola zrejme aj opatrnosť a fakt, že v obci zomreli v ostatných dňoch až traja ľudia, ktorých postihlo ochorenie covid-19.

Z obcí zaznamenali najvyššiu intenzitu pohybu pri odberových miestach v Novej Ľubovni, kde prišlo 665 obyvateľov (18 mimo okresu), v Plavnici 409 (13) a v Kolačkove 394 (6).


Viac informácií, vrátane štatistík za jednotlivé obce nájdete v aktuálnom vydaní Ľubovnianskych novín.

rin, foto: ĽMS

Comments


bottom of page