top of page
Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Peter Rindoš

Svätý Otec príjme prezidentku spolu s matkami zosnulých dievčat zo Starej Ľubovne

Updated: Jun 4

Matky troch dievčat zo Starej Ľubovne, ktoré tragicky zahynuli pri nehode v Spišskom Podhradí, sa v spoločnosti našej prezidentky Zuzany Čaputovej stretnú na osobnej audiencii u Svätého Otca Františka.

il. foto: Mesto SL/TASR/ TK KBS/ Jaroslav Novák


Stretnutie vo Vatikáne, ktorého budú Staroľubovnianky súčasťou sa uskutoční v sobotu prvého júna. „Prezidentka im účasť na audiencii ponúkla na osobnom stretnutí počas návštevy Starej Ľubovne, aby tak aspoň čiastočne pomohla k zmierneniu ich bolesti zo straty najbližších,“ uviedla vo svojej správe Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS).Posolstvá pokory, porozumenia a tolerncie

Stretnutie prezidentky a pápeža sa uskutoční už po štvrtýkrát. Zrejme pôjde o rozlúčkovú návštevu našej hlavy štátu, keďže Z. Čaputovej onedlho končí mandát. „Podľa prezidentky by mohla jej rozlúčková návšteva Vatikánu oživiť a pripomenúť pápežove posolstvá pokory, porozumenia a vzájomnej tolerancie, ktoré zanechali stopu počas jeho historickej návštevy Slovenska v roku 2021,“ napísala TK KBS.Audiencie sa okrem našich matiek zúčastní aj kňaz Peter Gombita, ktorý na východe Slovenska zriadil a prevádzkuje komunitné centrá najmä pre ľudí bez domova.

Zuzana Čaputová sa vo Vatikáne stretne aj so štátnym sekretárom kardinálom Pietrom Parolinom a tiež si uctí pamiatku svätého Cyrila položením kytice k jeho hrobu, ktorý sa nachádza v Bazilike sv. Klementa v Lateráne,“ poznamenal hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Comments


bottom of page