top of page
  • Writer's pictureMgr. Miriama Sekelská

Sezóna 2020: Prevládajú sýte farby doplnené jemnosťou

Updated: Aug 11, 2020


DSC01417

Plesová sezóna je otvorená a mnohé dámy si lámu hlavu, v akej večernej róbe zažiariť. Pozreli sme sa na módne trendy šiat, ale aj celkovej vizáže.


Červená, čierna, zlatá Samozrejmosťou sú dlhé šaty. Prevládajú odtiene červenej a čiernej v kombinácii so zlatou. „Zamatový materiál, metalické odtiene a flitre sú teraz in. Šijeme väčšinou hladké a jednoduché šaty, ktoré dotvorí výraznejší doplnok. Veľmi moderná je tylová látka, s rôznymi mini tvarmi, väčšinou bodkami. Nosia sa aj veľké nariasené rukávy. Na sukne šiat dosť využívame šifón,“ povedala krajčírka Renáta Kseňáková.


Dôležitým faktorom, ktorý vyhráva nad trendmi, je aby sa žena v šatách cítila pohodlne. „Treba pozerať aj na postavu, nie len na to, čo je práve moderné. No najhlavnejšie je, nenechať si to na poslednú chvíľu. A takisto by som sa nespoliehala na šaty objednané z internetu, ktoré sa opravujú veľmi ťažko a nie vždy je to možné,“ doplnila R. Kseňáková.


Prirodzenosť vĺn Uhladenosť či úhľadnosť vlasového stylingu je už dávnejšie na ústupe. „Stále prevažujú všetky druhy vĺn či už rozpustené alebo zopnuté do drdola. Vraciame sa aj k nespútaným retro alebo hollywoodskym vlnám. Celkovo sú účesy viac nedbalé a prevláda ľahkosť,“ zhrnul kaderník Stanislav Sekelský. Takisto sa opäť vracajú stuhy, spony a čelenky s kamienkami či perličkami.


Obraz dotvárame s citom Podstatnou časťou celkovej vizáže je mejkap. „Základom každého spoločenského líčenia je dobre pripravená pleť. Žiarivá a hydratovaná pleť je alfou a omegou perfektného líčenia. Večer pred spoločenskou udalosťou je dobré urobiť jemný píling tváre a pier, naniesť vhodnú masku so sérom a hydratovať pery,“ odporučila mejkap artistka Jana Simonik.


Podľa jej slov môžeme na večer zvoliť výraznejší mejkap, keďže umelé osvetlenie “pohltí” jeho väčšiu časť. „Trendom je stále dymové líčenie, ktoré nemusí byť len čierne, sivé, ale môže byť pokojne aj v slivkových odtieňoch doplnené púdrovo ružovými perami. Častou voľbou sú prirodzené odtiene hnedej, vytieňované kontrastnejšími svetlými tieňmi, doplnené jemnou linkou, umelými mihalnicami, prípadne trsami. V oboch prípadoch, samozrejme, treba zvážiť všetky detaily ako plesová róba, účes, aby celkový styling spolu pekne harmonizoval,“ doplnila J. Simonik, ktorá tiež prezradila, že aktuálnej plesovej sezóne vládne prirodzenosť, takže pery sú zvýraznené jemný rúžom, prípadne leskom v nude odtieňoch.


A pridala aj radu na záver: „Ak chcete, aby vám mejkap vydržal celú noc, pribaľte si do kabelky zmatňujúce obrúsky, ktoré pohltia prebytočný maz, transparentný púder a nezabudnite na rúž alebo lesk, aby ste počas večera nestratili šmrnc.“


Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 4/2020 (4. február 2020)


Comments


bottom of page