top of page
  • Peter Rindoš

Richard Sulík ako dieťa: Vedeli ste, že býval v okrese Stará Ľubovňa!

Updated: Jul 5, 2021

Vedeli ste, že minister hospodárstva Richard Sulík žil počas detstva na krátky čas v Staroľubovnianskom okrese? Politik, ktorý sa pre rozporuplné názory často ocitá pod paľbou kritiky, nám prezradil viac.

Rodičia súčasného ministra hospodárstva Richarda Sulíka sa pred desaťročiami presťahovali do okresu Stará Ľubovňa. „Môj otec bol zubárom a za socializmu mal veľmi dobrú prácu v centre Bratislavy, odkiaľ pochádzame. Potom si však moji rodičia, myslím, že to bola najmä mama, vymysleli, že pôjdeme bývať do Malého Lipníka," povedal nám pri návšteve Starej Ľubovne.


článok pokračuje pod reklamou


NEVYDRŽALA TO JEHO MAMA

Sulík si pamätá aj presný rok, kedy k nám ako dieťa s rodičmi prišiel. "Bolo to v roku 1974. Pamätám si, že to bolo iba pár kilometrov od dedinky Sulín, mal som vtedy šesť rokov. Otec robil dva dni v Malom Lipníku a tri dni v týždni v Plavnici. Pre mňa to bol iný svet. Moja mama to napokon vydržala asi rok, a tak sme sa vrátili do Bratislavy. Jednoducho jej chýbalo mesto,“ opísal nám svoju spojitosť s okresom Stará Ľubovňa bývalý predseda Národnej rady. Ako prezradil, niektoré miesta v našom regióne navštevuje dodnes.

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 25 (30.jún 2021)Comments


bottom of page