top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Posviacka vynoveného farského kostola bude vo štvrtok

Farský kostol sv. Mikuláša v Starej Ľubovni čaká vo štvrtok 17. novembra posviacka. Udeje sa tak po rozsiahlej obnove pamiatky.


Na rozsiahlej rekonštrukcii, vrátane viacerých detailov sa naďalej pracuje. V súčasnosti to už nebráni, aby bol kostol veriacim sprístupnený. Udeje sa tak tento týždeň počas plánovanej posviacky, ktorej hlavným celebrantom bude biskup Ján Kuboš, Spišský diecézny administrátor.


Chýba ešte obetný oltár

V kostole bude potrebné po konsekrácii ešte niektoré veci dorobiť, pár predmetov je v štádiu čistenia a reštaurovania, a zatiaľ chýba aj to najpodstatnejšie. „Nemáme ešte nový kamenný obetný oltár ambona a niektoré detaily, ktoré je potrebné dotiahnuť. V podstate tá naša obnova kostola aj tak neskončí, bude potrebné ďalej pokračovať v reštaurovaní oltárov a ďalších vecí, ktoré si vyžadujú v tomto čase obnovu,“ ozrejmil Pavol Lacko, dekan rímskokatolíckej farnosti.

Pri konsekrácii, ktorú bude možné sledovať aj online prostredníctvom internetu bude požehnaný obetný oltár a konsekračné kríže. „Tento kostol bude znova slúžiť pre nás všetkých, ktorí doň, ako Božie deti prichádzame,“ poznamenal dekan farnosti.


Jana Blašková, foto: ĽMS

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 43 (16. november 2022)

bottom of page