top of page
  • Mário Veverka

Poslanci: Bludisko áno, ale za Pienstavom

Updated: Jul 2, 2020

Najväčšie bludisko v strednej Európe by v Starej Ľubovni predsa len mohlo vyrásť. Hoci vlani ho poslanci zmietli zo stola, v januári sa pred nich projekt vrátil. A tentoraz dostal zelenú.


Certova skala 201902041529220.obrazok1

Hlavným dôvodom pre zmenu názoru bol nepochybne presun lokality. Úmysel vybudovať záhradu a viac než 64-árové bludisko na hradnom kopci totiž MsZ neschválilo kvôli vysokej koncentrácie atrakcií. Proti Levočskej ul., za Pienstavom, však už nemalo nič.„Je to síce iná lokalita než sme pôvodne uvažovali, ale myslím si, že to bude vhodné aj tam. Ide o pokojnú časť mesta, ktorá má hlavne rekreačný potenciál, navyše, s pomerne pekným výhľadom na hrad,“uviedol na margo ľavého brehu Jakubianky CEO JVR Enterprise, s.r.o., Jozef Romaňák. Toho, mimochodom, mediálna odozva, ktorá vypukla v súvislosti so schválením zámeru, potešila. Ako na margo nej podotkol, je rád, že sa informácia o ňom takto šíri.„Pre projekt je to v podstate dobré, keďže jedným z jeho cieľov je prilákať do Starej Ľubovne turistov a zviditeľniť mesto i okres,“dodal J. Romaňák, ktorého v tejto súvislosti mrzí akurát neinformovanosť niektorých ľudí a ich príspevky na sociálnych sieťach. Ako totiž vysvetlil, Čertovu skalu nebude financovať samospráva. Tá len JVR Enterprise prenajme pozemok (11 220 m2) na 15 rokov za 1 €/ročne. O výstavbu a prevádzkovanie mestskej záhrady s bludiskom sa už postarajú oni.„Vstup do záhrady bude bezplatný. Spoplatnený bude iba vstup do samotného bludiska, z čoho sa bude financovať pomerne nákladná prevádzka celej záhrady,“dovysvetlil ešte J. Romaňák.

certova (1)

Hoci došlo k zmene lokality, názvu, veľkosti ani dispozície bludiska sa to nedotkne. Dôvod je podľa J. Romaňáka ten, že „chceme, aby sa do povedomia dostala história mesta a aby to malo súvis s okolím i hradom.“


———————————————————————————————-

Kedy by mali do mestskej záhrady i bludiska vstúpiť prví návštevníci či ďalšie infomácie o nich, sa dozviete z ĽN č. 6, ktoré budú predaji do 18. februára 2019.


Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 uverejňujeme na www.lms.sk, okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov. Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN


Comments


bottom of page