top of page
  • Peter Rindoš

Po diskutabilnom výkone rozhodcu čaká dnes na futbalistov Bardejov

Staroľubovnianski futbalisti stratili prvé body na domácom trávniku. V zápase šiesteho kola tretej ligy Východ remizovali so Stropkovom 0:0. Už túto stredu ich čaká zápas na ihrisku Bardejova.


Šieste kolo možno pokojne označiť za remízové. Až päť zápasov zo siedmich sa totiž skončilo zmierlivo. Zaujímavosťou súboja v Starej Ľubovni bolo, že domáci nastúpili už aj s predzápasovou posilou, keď do kádra pribudol stredopoliar Tomáš Štefaník z Ľubotíc.


Tréner: Tlak nás motivuje

Po zápase proti Stropkovu viacerí hovorili o výkone rozhodcu. Niektorí diváci kritizovali jeho prehliadanie atakov hráčov hostí, vrátane zákrokov na Filipa Serečina či neuznaný gól domácim. A hoci Stropkovčania tvrdili, že boli viac ako vyrovnaným súperom, obraz hry preukazoval opak. Faktom však je, že nováčik Ľubovňa Redfox gól nevsietil ani z vyložených príležitostí. „Bohužiaľ, výsledok je ovplyvnený tretími stranami, na ktoré nemáme žiadny vplyv. Keďže nemám príslušné kompetencie, snažím sa nevstupovať do práce rozhodcov, ale v sobotu bola prekročená zásada fair play a rešpekt,“ povedal tréner domácich Piotr Kapusta v mediálnom výstupe pre klub. Narážal hlavne na situácie z druhého polčasu, kedy bol Szymon Majeran pri vbiehaní do pokutového územia pridržaný za dres, ale i gól Kamila Karaša po údajnom faule. Tréner spomenul aj sporný zákrok spred týždňa v Námestove, kde došlo k evidentnému postrčeniu Staroľubovňana v gólovej šanci. „V poslednom čase sme si všimli tlak, ktorý na nás začína doliehať, pre nás to nie je problém, pre iných áno. Tlak nás bude motivovať a rozvíjať. Aby som bol presný, Stará Ľubovňa Redfox FC bude hrať o najvyššie méty! Ďakujeme za vašu priazeň a hojnú účasť. Počítame s vami aj túto stredu v Bardejove. Držte palce,“ odkázal fanúšikom.


Serečin pre zranenie nedohral

V zápase proti Stropkovu nedohral zápas domáci kanonier Filip Serečin. Jeden z najdôležitejších mužov zostavy sa z ihriska porúčal po vyše polhodine. Po nešetrných zákrokoch súperových hráčov bolo na ňom zajvne vidieť zranenie. „Čo sa týka zákrokov na mňa, nech si každý, kto bol na futbale urobí obraz. Ale nie je podľa mňa v poriadku, aby som skončil na zemi pri každom druhom dotyku s loptou,“ odpísal nám útočník, ktorý schytal klasického koňara. Dva dni pred stredajším zápasom v Bardejove nevedel odhadnúť, či nastúpi. „Ťažko povedať. Ak nebudem stopercentne v poriadku, tak hrať nebudem.“

Zápas proti Bardejovu na jeho pôde začína o 16. hodine.

foto: ľubovňa redfox fc/simona zálešová

(Pozn.: Materiál bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 33, 13. septembra 2023)
Comments


bottom of page