top of page
  • Peter Rindoš

Poľské dodávky policajti zadržiavali na hranici

Na hranici s Poľskom v Staroľubovnianskom okrese sa policajti zamerali na kontrolu dodávok a nákladiakov. Po zastavení zisťovali najmä ich prípadné preťaženie. Porušenie noriem pritom zistili až v 118 prípadoch!


Kontroly na hraničnom priechode vykonávali policajti v Mníšku nad Popradom počas celého minulého mesiaca. Popri dodržiavaniu protipandemických opatrení si posvietili na preťaženosť vozidiel prichádzajúcich z poľskej strany. „Išlo najmä o nákladné vozidlá s hmotnosťou do 3,5 tony. Väčšinu tvorili poľské dodávky, ktoré boli preťažené, a teda nebezpečné pre premávku,“ uviedla polícia v Prešovskom kraji.


Vozidlo preťažili o 114 percent!

Celkovo bolo vykonaných 24 kontrol. Naši strážcovia zákona pri nich zistili porušenie predpisov, a teda preťaženie vozidiel až v 118 prípadoch. „Za zistené porušenia policajti uložili pokuty v celkovej výške 47 020 eur. Rekordným bolo vozidlo vážiace vyše sedem ton, ktoré bolo preťažené o 114 percent,“ referovala polícia.


Museli prekladať tovar

V prípade, ak je ktorékoľvek vozidlo preťažené, policajt je oprávnený zadržať osvedčenie o jeho evidencii a môže zadržať aj značky a zakázať ďalšiu jazdu. „Vodiči vzniknutú situáciu riešili tak, že zavolali ďalšie vozidlo, zabezpečili prekládku tovaru a keď bolo vozidlo „odľahčené“, vodič dostal značky späť a mohol pokračovať v jazde,“ opísala polícia situácie, ktoré sa diali na hranici.


Foto: polícia

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č 19 (19. máj 2021)

bottom of page