top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Opravia schody k Rozvoju a plánujú aj rekonštrukciu

Updated: Jul 23, 2020


Obchodný dom Rozvoj, postavený ešte v časoch socializmu, má očividne svoje najlepšie roky za sebou. A keďže je na frekventovanej Obchodnej ulici, neunikne pozornosti okoloidúcich, ktorí nešetria kritikou. Budova totiž už roky nevyzerá vábne a zub času sa na nej podpisuje čoraz dôraznejšie.


Objekt je ale v rukách vyše desiatky súkromných majiteľov, o to horšia dohoda na väčšiu rekonštrukciu. Navyše, k budove patrí i  rozpadávajúca sa terasa a viaceré schodištia, ktoré už začínajú byť aj nebezpečné pre chodcov. Zmení sa to niekedy? „Treba objektívne povedať, že Rozvoj a Družba sú nešťastím mesta. Družba má ale väčšiu nádej, keďže jej jediným vlastníkom je Mesto, v prípade Rozvoja je to veľmi problematické,“ povedal jeden z majiteľov Rozvoja Mikuláš Kačmar, ktorý ale spolu s ďalšími štyrmi vlastníkmi chce zmeniť aspoň časť obchodného domu, kde má svoju predajňu. „Pripravujeme rekonštrukciu časti obchodného domu, kde sú predajne Tamatex a čínsky obchod. Do konca roka by mala byť táto časť zmenená. Samozrejme, nemôžeme nič hovoriť na sto percent, lebo všeličo sa môže zmeniť,“ povedal dlhoročný podnikateľ.

Časť OD Rozvoj by sa mala približne takto zmeniť už do konca tohto roka.


A veľkým pozitívom je, že majitelia týchto priestorov chcú opraviť aj schody z pešej zóny vedúce k ich predajniam. „Vieme, že sú v dezolátnom stave. Už sa malo na tom pracovať, ale vyskytol sa nám malý problém s realizátorom rekonštrukcie schodov. Čoskoro sa ale začne a do konca prázdnin určite budú schody vynovené,“ prisľúbil M. Kačmar. A tešiť sa môžu aj mamičky s kočíkmi i vozičkári, investori plánujú urobiť aj poriadny bezbariérový vstup.

Ostáva tak dúfať, že prvá lastovička na OD Rozvoj, čo sa rekonštrukcií týka, nezostane jedinou.

Foto: Mario Veverka


Comments


bottom of page