top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Obnovené činnosti v nemocnici

So zlepšujúcou sa pandemickou situáciou sa postupne vracajú aj v nemocnici viaceré prevádzky do bežného režimu.


Okrem opätovného spustenia prevádzok oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie a neurologického oddelenia sa obnovujú v plnom rozsahu operačné výkony, ako aj činnosť oddelenia dlhodobo chorých (dočasne v priestoroch neurologického oddelenia - z dôvodu zachovania COVID lôžok v pavilóne ODCH).

Potešiť sa môžu aj budúce mamičky, od 1. júna sa obnovuje možnosť prítomnosti jednej blízkej osoby pri pôrode. Samozrejme, za osobitných podmienok a opatrení.

Viac nájdete na webovom sídle Ľubovnianskej nemocnice.


Ako sa vyvíja pandemická situácia v okrese?

Aktuálne údaje z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Starej Ľubovni potvrdzujú, že počet nakazených ochorením Covid-19 klesá. Od 24. do 30. mája pribudlo 18 novoinfikovaných (týždeň predtým to bolo 41). Ag testy potvrdili 9 nových prípadov, z celkovo 2 960 vykonaných laboratórnych vyšetrení, čo je 0,30 % a PCR testami odhalili tiež 9 prípadov, z celkovo 321 vykonaných laboratórnych vyšetrení, teda 2,80%.

Celkový počet potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 od začiatku evidencie RÚVZ Stará Ľubovňa k 30. máju 2021 je 7 051.

Z celkového počtu potvrdených prípadov od začiatku tohto roka bol najvyšší počet v meste Stará Ľubovňa (1063 prípadov), v Lomničke (310), Plavči (264), v Podolínci (263), Jakubanoch (253) a v Novej Ľubovni (213 prípadov). V uvedenom období podľa regionálnej hygieničky Márie Mancalovej okres neeviduje žiadnu obec bez prípadu na ochorenie COVID-19.

Okres Stará Ľubovňa sa tento týždeň (22. kalendárny týždeň) nachádza v I. stupni varovania (ružová farba) a budúci týždeň (23. kalendárny týždeň) budeme v II. stupni ostražitosti (oranžová farba).


Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 21 (2. jún 2021)

Comments


bottom of page