top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

O zmenách vo výkonnom výbore MFK Stará Ľubovňa hovorí Patrik Boďo

Updated: Jul 10, 2020


DSC_0047

Výkonný výbor MFK po dvoch neúspešných sezónach odstúpil. Futbalovým nadšencom sa podarilo poskladať nový, ktorý by mal pozdvihnúť ľubovniansky futbal na vyššiu úroveň.

Patrik.Bodo

Uplynulá sezóna patrila určite k jedným z najhorších v histórii ľubovnianskeho futbalu. V lete došlo k zmenám, ktoré by mali ukončiť krízovú situáciu v MFK. Môžete nám priblížiť, o čo išlo. – Znova nastali dosť veľké zmeny, tak ako pred 2 rokmi, keď prišiel do futbalového klubu nový výbor. Ten odstúpil a opäť sme museli hľadať nových ľudí, ktorí do futbalu v Ľubovni prídu. Našťastie sa to podarilo a myslím, že úspešne, pretože prišli ľudia, ktorí s futbalom žijú dlhé roky a majú dobré kontakty, bohaté skúsenosti atď. Naším cieľom je hlavne zastabilizovať celý tím, celé vedenie, aby trebárs o dva roky nenastala podobná situácia a nemuseli sme začínať odznova. A, samozrejme, zastabilizovať hráčsky káder, pretože posledné 3-4 roky bola situácia taká, že na jar nemal kto hrať.Skúste nám predstaviť hlavné zmeny vo výkonnom výbore futbalového klubu. – Najväčšou zmenou je to, že po niekoľkých rokoch do výkonného výboru vstupuje primátor mesta, teraz je to Ľuboš Tomko. Ja som ostal členom výkonného výboru, členom VV sa stal aj hlavný tréner Marián Solotruk. Prezidentom klubu sa stal Ján Fröhlich.


Určite ste sa zaoberali aj najbližšími cieľmi v činnosti klubu. Aké sú? – Hlavne zastabilizovať hráčsky káder. Od budúceho roka sa snažiť aj v týchto podmienkach, ktoré máme teraz, stúpať hore na vyššiu úroveň. Pre naše mesto by ideálom bola III. liga. Tam by sme sa v horizonte niekoľkých rokov chceli dostať, aby sme napravili renomé ľubovnianskeho futbalu.


Budú aj nejaké zimné, resp. letné prípravy, ktoré v uplynulých sezónach chýbali? – Spoliehame sa od novej sezóny aj na novú hraciu plochu, na umelú trávu. To by malo byť impulzom na to, aby príprava mala úplne iné grády, aby sme mohli trénovať aj v zime.


Ján Petrus, foto: Mário Veverka


Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č. 30 (30. august 2017) 


Comments


bottom of page