web_lms_500x200_bec_ceny.jpg
web_lms_500x200_bec_ceny.jpg
  • PhDr. Eva Halamová

Novinkou v tábore bude aj veľký prak

Updated: Jul 29, 2020


Jedinečnosťou a lákadlom Starej Ľubovne je aj Stredoveký vojenský tábor v podhradí, kde je možné nielen vidieť, ale aj zažiť na vlastnej koži vojenský život v 16. storočí. A to so všetkým, čo k tomu patrí. Túto sezónu dokonca aj s niekoľkými novinkami.

DSC_0535

Keďže táto atrakcia je ideálnym miestom pre letné tábory, školy v prírode, výlety a pre každého, kto sa chce vrátiť nachvíľu do stredoveku, Mestská agentúra pre cestovný ruch a regionálny rozvoj – Marmon, s r.o. každý rok pripravuje ponuku na koncoročné školské výlety plné zážitkov a dobrodružstva. Ubytovanie v historických stanoch a iné atrakcie sú lákadlom, za ktorým sa oplatí prísť. Počas letných prázdnin je tak tábor k dispozícii deťom z celého Slovenska, Poľska či Ukrajiny, ktoré tu trávia dobrodružný pobyt v letných táboroch. Pripravené sú pre nich, ale aj pre všetkých ostatných tiež zaujímavé animačné programy. „Je to najmä streľba z luku, kuše, jazda na koni, lanový park, hod švajčiarskou sekerou, zahrať si môžu tiež stredoveké kolky, vyskúšať chodúle alebo jazdu na drevených koňoch. Na tento rok pripravujeme ďalšiu atrakciu a to streľbu z veľkého praku na cieľ,“ prezradil riaditeľ Marmonu Pavol Kocurko.


Pre deti i dospelých

DSC_0580

Počas sezóny nebudú chýbať ani mnohé vystúpenia. Samozrejme, v historickom duchu. „Od konca mesiaca bude tábor na dva týždne patriť výchovno-vzdelávaciemu a zábavnému podujatiu pre deti a organizované školské skupiny s názvom Staň sa rytierom. Predstavia sa skupiny Vikomt zo Sniny, Cohors z Prešova a neskôr aj Bojník z Bojníc. 11. júna čaká na deti Tárajko a Popletajka a ich hostia zo známych rozprávok v popoludní plnom súťaží, tanca, zábavy a piesní. Jún ukončí už tradične Svätojánska noc s bohatým programom a so svojou tvorbou sa predstaví Jano Svetla Majerčík,“ poodhalil program P. Kocurko. Pre tých, ktorí chcú spoznať príchuť života za stredovekou bránou, tábor ponúkne zaujímavé podujatia a akcie aj v lete. V júli sa napríklad deti môžu tešiť na návštevu z ľadového kráľovstva (Elzu a Olafa), rôzne súťaže, aktivity. 28. júla na hrad Ľubovňa zavíta Žigmund Luxemburský, brandeburské knieža, rímsky a uhorský kráľ a Vladislav II. Jagello, veľkoknieža litovské a poľský kráľ, aby podpísali mierové zmluvy. Na ich počesť (ako bolo zvykom v minulosti) bude v tábore prebiehať rytiersky turnaj i súboje na život a na smrť.

DSC_0574

Ak by ste chceli prekročiť bránu do histórie a zažiť niečo neopakovateľné, Stredoveký vojenský tábor je v máji otvorený cez víkendy od 11.00 do 18.00 h., cez týždeň pre nahlásené skupiny podľa dohody a počas júna až septembra každý deň od 11.00 do 18.00 vrátane víkendov a sviatkov. (Viac info na www.marmon.sk).


August otvoria Mimoni so zábavným a veselým popoludním pre deti, chýbať nebude ani stála šermiarska scéna, pozorovanie padajúcich hviezd či hudobný koncert miestnych a hosťujúcich skupín Muse fest. „Pre pravidelných a opakovane sa vracajúcich návštevníkov sme pripravili výhodné permanentky pre vstup do tábora, čo je tiež jednou z noviniek sezóny. Okrem toho máme u nás množstvo zvieratiek, ktoré si môžu návštevníci pozrieť a pre tých odvážnejších je novým aj zapožičanie koňa na voľné jazdenie po lesoparku. Bonusom je tiež náš kapitánsky domček – stredoveká krčma, kde sa môžu turisti osviežiť a najesť,“ nechal sa počuť P. Kocurko.


#Marmon #novinkysezóny #Stredovekývojenskýtábor