top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Nový dizajn mladým v Ľubovnianskej knižnici

Mladí čitatelia si 6. decembra v Ľubovnianskej knižnici otvorili vynovené oddelenie pre mládež.


„V živote by mi nenapadlo, že by som na Mikuláša mohla dostať iný darček ako maškrtu. Ľubovnianskej knižnici sa to podarilo, vynovila nám oddelenie pre mládež,“ zdôverila sa tohtoročná Kráľovná čitateľov Tina Strenková na slávnostnom otvorení novozariadeného oddelenia pre mládež. Ako dodala, už pri prvom nakuknutí sa tam chcela nasťahovať. „Kamkoľvek sa pozriem, viem čo mám robiť. Na červenom vaku si bezstarostne prečítam knihu a nemusím váhať nad tým, či si vyložím nohy. Mám istotu, že ma za regálom s časopismi nikto nevidí. Alebo si sadnem na vajb a so slúchadlami v ušiach robím domácu z matiky. Tu mi zázračne vychádzajú všetky rovnice na prvý pokus,“ dodala nadšená „knihomoľka“.

Projekt Nový dizajn mladým finančne podporil Fond na podporu umenia vo výške 7 000 eur, pričom hodnota celého projektu dosiahla sumu 9 230 eur. Knižnica na projekt z vlastných zdrojov poskytla 2 230 eur.

Výsledkom projektu je moderné, multifunkčné oddelenie pre mládež, ktorého súčasťou je neodmysliteľná novinka, tzv. „VAJB“ – polihovacie miesto s výhľadom na mesto a hrad, kde môžu mladí čitatelia „vajbovať“ – stretávať sa s priateľmi, hrať spoločenské hry a čítať.

Ľubovnianska knižnica, foto: ĽK

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 47,48 (14. december 2022)


Comments


bottom of page