top of page
  • Mário Veverka

Nielen o úspechoch

Updated: Jul 17, 2020


vlcsnap-2016-11-16-14h56m36s032

Raňajkoval som s primátorom mesta – to si môže po 15. novembri povedať ďalších 13 staroľubovnianskych stredoškolákov. Stretnutie na pôde radnice malo byť pre mladých ľudí poďakovaním za reprezentáciu mesta a impulzom do ďalšej činnosti. Pri džúse, kapučíne, ovocí, obložených chlebíkoch či sladkom pečive, však mali možnosť hovoriť aj o tom, čo im u nás chýba. A čo by navrhovali zlepšiť.


Väčšina diskusie sa napokon točila okolo športu. Ako totiž nadniesol Patrik Liščinský, mnohí mladí sú toho názoru, že samospráva primárne podporuje volejbal. „Čo rešpektujem, keďže ide o extraligový klub. Ale potom už ostáva naozaj málo peňazí na iné športy, napr. basketbal,“ myslel si študent cirkevného gymnázia, ktorý by odporúčal zamerať sa hlavne na „jednorazové“ podujatia (letné kempy, turnaje, a pod.). Pretože, ako dodal, „okrem Čarovných dní sa tu už nič nedeje.“

dsc_0284

Za bohato prestretý stôl si vedenie Mesta sadlo s vybranými stredoškolákmi už po šiesty raz.


V tomto smere však Mesto vie svojej „budúcnosti“ podať pomocnú ruku. A to hlavne v poskytnutí športovísk a podpore či priamej organizácii akcií. „Momentálne dávame priamo na šport 70 tisíc € ročne, pričom zámerom je navýšiť balík peňazí o 20?%. Našou prioritnou úlohou je ale vytvorenie podmienok na športovanie,“ uviedol primátor Ľuboš Tomko, podľa slov ktorého v marci rozšíri zoznam športovísk ihrisko s umelou trávou.

Popri športe však staroľubovniansku mlaď zaujímala aj možnosť užšej spolupráce s partnerskými mestami (napr. spoločné akcie), znovuoživenia centra mesta i ekosáckej drevodielne a tiež momentálna situácia okolo obchvatu. Istým prekvapením ale bolo, že málo z pozvaných svoju budúcnosť spája so Starou Ľubovňou. „Ako mladý človek sa tu vo voľnom čase dosť nudím a hľadám niečo nové. No nevravím, že sa do mesta raz nevrátim,“ uviedol Tomáš Konkoľ z Obchodnej akadémie, ktorého by tu, ako dodal, udržalo bohatšie kultúrne a športové vyžitie či zázemie pre deti. A pochopiteľne, viac pracovných možností.

dsc_0326

Tomáš Konkoľ si preberá diplom od primátora mesta Ľuboša Tomka.


Stredoškoláci, ktorých na základe návrhov riaditeľov škôl ocenil primátor mesta: Dávid Szomráki, Peter Balint (Gymnázium Terézie Vansovej), Jana Biganičová, Patrik Liščinský (Cirkevné gymnázium sv. Mikuláša), Lucia Duffalová, Tomáš Konkoľ (Obchodná akadémia), Ján Štefánik, Ján Pavlovský (Stredná odborná škola technická), Jakub Malast, Marek Michňa (Stredná odborná škola, Jarmočná 108), Natália Timaniková, Richard Sokol (ZUŠ Jána Melkoviča), Daniel Lazorčák (CVČ).


コメント


bottom of page